Arsanın Metrekaresi Değil Tamamı Bu Fiyata: Hazine Arazilerinin Satışı İçin 73 İlde Milli Emlak 5 Bin İlan Yayımladı

Hazine arazileri satışı 2022 ilanları yayımlandı. Milli Emlak / arsa satışları 2022 ilanları ile 73 ilde yer alan 5 bin 545 ilan ile 700 liraya tarla, 800 liraya arsa alma imkanı sunuldu.

Emlak Haberleri 06.01.2022 - 09:02 06.01.2022 - 09:02 Gülcan Özer

Milli Emlak 2022 yılının beklenen güncellemelerini peş peşe yapmaya devam ediyor. Pandemi döneminde başvuru rekoru kıran ve yükselen getirisi ile yeniden vatandaşın gözde yatırım aracı haline gelen arsa ve tarla yatırımı yapmak isteyenlere büyük fırsat Milli Emlak tarafından sunuldu. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yeni ilanlar kapsamında Türkiye'nin 73 iline yayılan toplamda 5 bin 545 hazine taşınmazı satışa sunuldu. Satışa sunulan taşınmazlar arasında hazine arazisi, arsa, tarla, bağ, bahçe, zeytinlik, çamlık, taşlık arazi, ham toprak, lojman, ev, zeytinlik, büro, bahçeli ev, dükkan, işyeri, depo kagir ev ve bahçeli ev gibi çok sayıda farklı taşınmazda yer alıyor. 

HANGİ İLLERDE HAZİNE ARAZİLERİ SATILACAK?

Mülkiyeti Hazine'ye ait olan ve yurt geneline yayılan çok sayıda hazine taşınmazı için Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satış ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında yatırım yapmak isteyen kişilere de büyük fırsatlar sunulmuş oldu. Milli Emlak tarafından hazine arazisi satışı yapılan iller şu şekilde sıralandı:

73 ilde 5 bin 545 ilan

HAZİNE ARAZİLERİNİN SATIŞI SON DAKİKA: MİLLİ EMLAK SATILIK HAZİNE ARAZİLERİ VE ARSA SATIŞ İLANLARI 2022 YAYIMLANDI! 

Hazine arazisi satın almak isteyen kişilerin merakla beklemiş oldukları satış ilanları yayımlandı. Yayımlanan yeni ilanlar kapsamında hazine arazisi yatırımı yapmak isteyen kişilere yurt geneline yayılan çok sayıda fırsat ilanı sunulurken hazine arazisi ve arsa yatırımı yapmak isteyen kişilere sunulan en düşük satış fiyatı ise Kütahya Simav'da yer alan 700 liralık fiyat oldu. 

6 ocak milli emlak arsa satışı

Daha büyük bir arsa yatırımı yapmak isteyenler için ise 288,87 m2 büyüklüğe sahip olan arsa için talep edilen fiyat 3 bin TL olarak duyuruldu. Sivas'ta yer alan 124 m2 büyüklüğe sahip olan arsa için ise istenen satış fiyatı 2 bin TL oldu. 

6 ocak milli emlak tarla satışı

MİLLİ EMLAK SATILIK HAZİNE TARLALARI! MİLLİ EMLAK TARLA SATIŞI FİYATLARI KAÇ TL?

Dünyada büyük bir kıtlık sorunu riski bulunurken bu da satılık tarla fiyatları için yükselişe neden oldu. Tarla yatırımı yapmak isteyen kişiler için Milli Emlak tarafından açıklanan en düşük fiyat 700 lira olurkun Bursa Kemalpaşa ilçesinde yer alan 1.068 m2 büyüklükteki arsa için 3 bin 500 TL ve Kütahya Simav ilçesinde yer alan 1.600 m2 büyüklüğe sahip olan arsa için satış fiyatı 4 bin TL olarak belirlendi.

HAZİNE ARAZİSİ NASIL ALINIR?

Satılık hazine arazisi ilanları kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup Milli Emlak GOV TR üzerinden yayımlanan her ilanda başvuru tarihi, satış fiyatı, ihale tarihi ve ilgili Milli Emlak il / ilçe müdürlüğünün telefon bilgilerine yer verilmektedir. Bu bilgiler üzerinden sizde başvuru yapabilir, satışa sunulan hazine arazileri ihale tarihleri ve bilgilerini kolaylıkla edinebilirsiniz. İhale tarihine kadar başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@