Arsasına Ev Yapana Yüzde 1,37 Faizle Kredi Desteği! 120 Ay Vadeli İnşaat Tamamlama Kredisi!

Kendi mülkiyetinde bulunan arsası üzerine ev yapmak isteyenlerin kredisi bu bankalardan. İnşaat tamamlama kredisi ise yüzde 1,37 faiz oranıyla 120 ay vadeli destek veriliyor. İşte ayrıntılar.

Finans 19.02.2022 - 15:35 19.02.2022 - 15:35 Büşra Uluşen

Arsası bulunan ve bu arsanın üzerine ev inşa etmek isteyen kişiler, gerekli finansman kaynağı bulmakta zorlanabiliyor. Bu kapsamda bankaların sağlamış olduğu inşaat tamamlama kredileri ortaya çıkıyor. Günümüzde birçok banka, arsası üzerine ev inşa etmek isteyen kişilere kredi desteği sağlayarak istedikleri eve kavuşmalarını sağlıyor. 

Kimler İnşaat Tamamlama Kredisi Çekebilir, Şartlar Neler?

İnşaat tamamlama kredisi kamu bankaları, özel bankalar ve katılım bankaları tarafından sağlanmaktadır. Bankaların inşaat tamamlama kredisi için aradığı şartların başında inşaatın yüzde 60 ya da 70’inin bitmiş olmasıdır. Buna göre bankalar geriye kalan yüzde 30’luk kısım için vatandaşlara kredi kullandırma hakkı tanımaktadır. 

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar!

Ziraat Bankası,
Halkbank,
Şekerbank, 
Albaraka, 
Türkiye Finans Katılım Bankası. 

Bu bankaların inşaat tamamlama kredileri halen devam etmektedir. Bankaların bu kredi paketi için farklı şartları ve politikaları bulunabilir.

Yüzde 1,37 Faizle Halkbank Konut Tamamlama Kredisi!

Konut ihtiyacı olan ve kendi adına kayıtlı arsası üzerine inşaat yapmaya başlayan ya da yapmak isteyen kişiler için Halkbank tarafından konut tamamlama kredisi sağlanmaktadır. Bu kredi için Halkbank’ın belirlediği şartlar şöyle sıralanır:

-    Kredi kullanacak kişinin gayrimenkul inşaatı ve ticareti yapmaması, 

-    Krediye konu olan konutun inşaatının yüzde 70’inin tamamlanmış olması,

-    Kredinin azami limiti, gayrimenkulün asgari yüzde 70’i tamamlanma seviyesi değeri ile yüzde 100 tamamlanma durumu için öngörüşmüş olan değer arasındaki fark kadar olacaktır, 

-    Kredi için 120 ay vade sağlanmaktadır. 

Halkbank, konut tamamlama kredisi kapsamında yüzde 1,37 faizle ve 120 ay vade imkanıyla kredi sağlamaktadır. 100.000 TL konut tamamlama kredisi kullanan kişilerin ödeme planı şu şekilde olacaktır:

Kredi tutarı: 100.000 TL

Vade: 120 ay

Aylık faiz oranı: yüzde 1,37

Aylık taksit: 1.702 TL

halkbank inşaat kredi

Halkbank’ın konut tamamlama kredisine başvurmak için en yakın Halkbank şubesine giderek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Ziraat Bankası’ndan 120 Ay Vadeli İnşaat Tamamlama Kredisi!

Ziraat Bankası, ‘’ Evinizin İnşaatına Bir Tuğla da Bizden ‘’ sloganıyla konutunuzun kalan inşaatı için 120 aya varan vade imkanıyla ev sahibi olmanıza olanak tanıyor. Banka, inşaat halindeki konutun asgari yüzde 70 inşaat seviyesindeki hali için gerekli finansman desteğini sağlamaktadır. Krediye konu olan gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmektedir ve kredi için gerekli görülürse ek teminat talep edilebilmektedir. Ziraat Bankası, inşaat tamamlama kredisi için faiz oranını yüzde 1,29 olarak belirlemiştir. Bu oran normal konut kredisiyle aynı olmaktadır. 

ziraat inşaat kredisi

Kredi tutarı: 100.000 TL
Vade: 120 ay
Faiz oranı: yüzde 1,29
Aylık taksit: 1.642 TL
Toplam geri ödeme: 197.144,39 TL

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@