Artan Dolar Kuruna Karşı 'Ucuz iPhone' Geliyor! Yeni iPhone için Tarih Paylaşıldı Geri Sayım Başladı

Apple hakkında heyecanlandıran bir iddia ortaya atıldı. Artan iPhone fiyatlarına inat yeni ve uygun fiyatlı bir iPhone üzerinde çalıştıkları belirlendi.

Teknoloji 01.12.2021 - 15:28 01.12.2021 - 15:29 Elif İşçi

Dolar kuru karşısında Türk lirasının değer kaybetmeye devam etmesi pek çok ürün gibi teknolojik ürünleri de olumsuz etkiledi. Akıllı telefon üreticisi Apple geçtiğimiz hafta ülkedeki iPhone satışlarını durdurmuş ve ardından yüzde 27 oranında zam yaparak yeni fiyatları paylaşmıştı.

Ülkemizdeki en pahalı akıllı telefon markasıyken fiyatlar pek çok kişinin alım gücünü iyice aştı. Bunun üzerine vatandaşlar Apple yerine daha uygun fiyatlı akıllı telefonların alternatiflerini araştırmaya başladılar.

UYGUN FİYATLI iPHONE SE 3 GELİYOR

Artan Dolar Kuruna Karşı 'Ucuz iPhone' Geliyor! Yeni iPhone için Tarih Paylaşıldı Geri Sayım Başladı

Teknoloji dünyasında çalkantılı süreç devam ederken Apple hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu süreçte markanın yeni bir iPhone SE modeli üzerinde çalıştıklarını ortaya koydu. Süreç hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı. Yeni ve benzersiz bir tasarımın yapılacağı konulduğu gibi tasarımında herhangi bir değişikliğin yapılmayacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Yeni piyasaya sürülmesi beklenen iPhone SE 3 modeli ve özellikleri hakkında henüz kesin bilgiler bulunmuyor. Ancak tüm bunlara rağmen ürünün çıkış tarihi hakkında bir tarih gündeme gelmiş durumda.

UYGUN FİYATLI iPHONE NE ZAMAN PİYASAYA SÜRÜLECEK?

Tayvan menşeili bir araştırma firması konu hakkında çarpıcı iddiaları gündeme taşıdı. İddialara göre ünlü teknoloji üreticisi Apple’ın yeni ve uygun fiyatlı modelini piyasaya sürmek üzere olduğunu açıkladı.

Daha detaylı bir tarih verecek olursak 2022 yılının ilk çeyreğinde ürünün piyasaya sürülmesinin planlandığı öğrenildi. Piyasaya sürülmesi beklenen yeni modelin 5G desteğinin de olacağı düşünülüyor. Şirketin ilk etapta 30 milyon adet ile piyasaya çıkması beklenirken, fiyatı hakkında henüz bilgi gelmedi. Ancak iPhone SE modellerinin diğer modellere kıyasla oldukça uygun fiyatlı oldukları biliniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@