Artan konut fiyatlarına banka müdahalesi! Halkbank 83.000 TL'ye teraslı 181 m2 apartman dairesi satıyor!

Konut fiyatları her geçen gün artarken Halkbank gayrimenkul satış ilanlarına yeni apartman daireleri ekledi. İlanda 181 m2 teraslı ev sadece 83.000 TL'ye satışa çıkarıldı. İlan ayrıntıları haberimizde

Emlak Haberleri 20.04.2022 - 17:43 20.04.2022 - 17:43 Büşra Uluşen

Ülkemizde konut fiyatları her geçen gün artmaya devam ederken vatandaşlar ev sahibi olma düşüncesinden uzaklaşmaya başladı. Orta halli en ucuz apartman daireleri 300 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. 1+1 dairelerde bu fiyatlar hakimken devreye bankaların satılık apartman dairesi ilanları giriyor. 

Günümüz koşullarında uygun fiyatlı ev satın almak isteyen kişiler için bankalar düğmeye bastı. Halkbank gayrimenkul satılık ilanları içerisinde birçok apartman dairesi piyasanın çok altında tutarlarla satışa çıkarılıyor. 

Gayrimenkul ilanlarını sık sık güncelleyen Halkbank, vatandaşlara en ucuz fiyata ev sahibi olmayı vadediyor. 

Halkbank Gayrimenkul Satış İlanları Güncellendi! 

Halkbank tarafından yayımlanan gayrimenkul satış ilanlarında birçok farklı türde ev bulunurken en fazla ilgiyi apartman daireleri görüyor. Satış ilanları içerisinde en dikkat çeken evlerden biri  181 m2 alana sahip 2 oda 1 salon daire oldu. 

halkbank konut (2)

Söz konusu daire, 148 metrekare brüt kullanım alanına sahip olup ekstra 48 metrekare teras alanı bulunuyor. Salon, mutfak, 2 oda, antre, hol, banyo ve lavabo bölümlerinden oluşan daire kaçırılmayacak bir fiyatla Halkbank tarafından satışa sunuluyor. 

Screenshot_3

Konut fiyatlarının zirve yaptığı bu dönemde fiyatıyla tüm dikkatleri üzerine çeken apartman dairesi,  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunuyor. Konumu ve görüntüsüyle de alıcısını tatmin edecek seviyede olan daire için 2 bin 490 TL teminat bedeli talep edilirken, ev sadece 83 bin TL'ye satışa çıkarıldı. 

Halkbank gayrimenkul satış ilanları sayfasında bulunan bir diğer apartman dairesi ise yalnızca 64 bin 800 liraya satılıyor. Yine aynı lokasyonda yer alan bu daire ise 120 m2 ve 2 oda 1 salondan oluşuyor. Güney-batı cepheli apartman dairesi 64.800 TL bedel ile yeni alıcısını bekliyor. 

halkbank konut2

Kamu bankası olan Halkbank tarafından satışa çıkarılan apartman daireleri için verilen fiyatlar başlangıç bedeli olarak belirlendi. Konut fiyatlarının erişilemez seviyelerde olması nedeniyle bankanın yayımladığı ev ilanlarını ilk keşfeden sahibi olacak. Ev sahibini olmak isteyen vatandaşlar isterlerse bu evleri yatırım amaçlı, isterlerse de oturma amaçlı satın alabilecekler. 

Bu konutlar için aynı zamanda banka tarafından konut kredisi kullandırılıyor. Piyasa değerinin çok altında fiyatlarla satışa sunulan bu evler için konut kredisi kullanarak da borcunu taksit taksit ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Bankanın diğer ilanlarını incelemek için Halkbank'ın resmi gayrimenkul ilan sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@