Artıbir, Gezici, AR-G, Area, Metropoll, Aksoy, ORC, MAK, Yön Eylem! Ocak Ayı Anket Sonuçları Ortalaması Hesaplandı

Siyaset kulislerinde erken seçim tartışmaları alevlenirken partilerin son oy oranları açıklandı. Bugün seçim olsa kim kazanır, AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHp son oy oranları yüzde kaç?

Gündem 08.02.2022 - 16:31 08.02.2022 - 16:31 Gülcan Özer

Ekonomik gelişmelerin ardından muhalefet erken seçim tartışmalarını yeniden gündeme taşırken Artıbir, Gezici, AR-G, Area, Metropoll, Aksoy, ORC, MAK, İEA, TEAM, AKAM, Yöneylem ve Sosyopolitik araştırma şirketleri tarafından yapılan son anket sonuçlarının ortalaması hesaplandı. Farklı anket şirketleri tarafından Ocak ayında yapılan anketlerin ortalaması üzerinden partilerin son oy oranları hesaplandı. 

Bugün Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan tarafından ortaya atılan erken ara seçim formülü sonrasında siyaset kulislerinde bir kere daha erken seçim tartışmaları alevlenirken yapılacak olan olası bir seçimde "bugün seçim olsa kim kazanır?" sorusu bir kere daha gündeme taşınmıştı. İşte partilerin son oy oranları! 

BU PAZAR SEÇİM OLSA KİM KAZANIR, BUGÜN SEÇİM OLSA PARTİLERİN SON OY ORANI RAKAMINA GÖRE HANGİ PARTİ ÖNDE?

Anketler ve Raporlar sayfası tarafından ORC, MAK, İEA, TEAM, AKAM, Metropoll, Gezici, Artıbir, AR-G, Area, Aksoy, Yöneylem ve Sosyopolitik araştırma şirketleri tarafından Ocak ayında yapılan anketlerin verileri derlenerek hazırlanan ortalama hesaplaması ile bugün seçim olsa hangi partinin kazanacağı bilgisine yer verildi. Anketlerin ortalaması üzerinden yapılan hesaplamada: 

AK Parti Son Oy Oranı: Yüzde 32,2

CHP Son Oy Oranı: Yüzde 27,1

İYİ Parti Son Oy Oranı: Yüzde 13,4

HDP Son Oy Oranı: Yüzde 10,6

MHP Son Oy Oranı: Yüzde 7,4

bugün seçim olsa partilerin güncel oy oranları

DEVA Partisi Son Oy Oranı: Yüzde 3,1

Gelecek Partisi Son Oy Oranı: Yüzde 1,7

Saadet Partisi Son Oy Oranı: Yüzde 1,3

Memleket Partisi Son Oy Oranı: Yüzde 0,9

Diğer Son Oy Oranı: Yüzde 1,7

Söz konusu rakamlar adı geçen anket şirketlerinin kendi yapmış olduğu Ocak ayı anket sonuçlarının ortalamaları üzerinden hesaplanarak elde edildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@