Artvin Yusufeli Afet Konutlarının Teslim Tarihi Belli Oldu

Artvin'in Yusufeli ilçesinde 17 Mart 2021 tarihinde meydana gelen yangın felaketi nedeniyle birçok kişi evsiz kalmıştı. TOKİ, afetzede vatandaşlar için inşa ettiği konutların teslim tarihini açıkladı.

Toki 04.01.2022 - 14:50 04.01.2022 - 14:50 Büşra Uluşen

Geçtiğimiz yıl Artvin'in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında zarar gören konutların yerine yenileri yapılıyor. TOKİ tarafından yapılan konut projesinde, 17 Mart'ta yaşanan yagın felaketinde evlerini kaybeden vatandaşlara yeni evleri teslim edilecek. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından devam ettirilen projede Dereiçi köyünde yapılacak olan konutların inşası Eylül ayında başlamıştı. Proje kapsamında 41 ev, 1 köy konağı, 2 misafirhane, 1 iş yeri, 64 ahır ve samanlığı kapsayan projede sona yaklaşıldı. 

yusufeli afet konutu

TOKİ Artvin Yusufeli Konut Teslim Tarihi Belli Oldu!

9 ay önce yaşanan yangın nedeniyle vatandaşların evsiz kaldığını kaybeden dereiçi köy muhtarı Sabri Duman, devletin tüm süreç boyunca yanlarında olduklarını belirtti. Muhtar Duman, inşa edilecek konutların 7 bloktan oluştuğunu belirterek, 4 bloğun tamamlandığını kalan 3 blokta ise çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

Yangından sonra hayvanlarını kaybeden vatandaşlara devlet tarafından hayvan desteğinin yapıldığını belirten Duman, ahır ve samanlıkların 16 blok şeklinde inşa edildiğini ve her blokta 4 ahır olmak üzere toplam 64 ahır samannlık yapıldığını dile getirdi. 

TOKİ tarafından afetzedeler için Artvin Yusufeli'nde gerçekleştirilen konut projesi Nisan ya da Mayıs aylarında hak sahiplerine teslim edilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@