Asgari Ücret, Düşük Dolar, Maaş Zammı Sonrası Erdoğan'ın Masasına Geldi! Dev Ankette Cumhur ve Millet İttifakı Oyları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasına gelen son anket sonuçlarında ekonomide atılan son adımların vatandaşları memnun ettiği belirtildi. Ankete göre Cumhur İttifakı Millet İttifakına yüzde 10 fark attı.

Gündem 05.01.2022 - 09:29 05.01.2022 - 09:29 Mustafa Karagöz

Ekonomide atılan son adımların ardından kapsamlı bir anket düzenlendiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında yer alan ankette vatandaşların ekonomide atılan adımları destekleri de öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MASASINDA DEV ANKET

Sabah'ta yer alan habere göre; Yeni Ekonomi Politikası vatandaş nezdinde destek buldu. Asgari ücrete yapılan yüksek zam, kur korumalı vadeli mevduat adımı ve dolar kurunun 18 TL'den düşürülüp 13 TL seviyesinde tutulması, memur ve emekli maaşları gibi konular sonrasında bir anket gerçekleştirildiği öğrenildi.

26 Aralık ile 27 Aralık tarihleri arasında gerçekleştiriği açıklanan ve toplam 3 bin 53 kişinin katıldığı ankette sorulan soruların başında hükümetin izlediği düşük faiz politikası oldu. Hükümetin düşük faiz politikasına verilen destek yüzde 56 olurken yüzde 44'lük ise sonuçların görülene kadar beklenmesi görüşünde yer alıyor.

Asgari ücret için alınan karar da ankette katılımcılara soruldu. Yüzde 50'lik artışa verilen tepki de hükümeti memnun etti. Ankete katılanların yüzde 65'i asgari ücrete yapılan zammı desteklerden yüzde 35'lik kesim rakamın daha yüksek olabileceği yönünde görüş belirtti.

Memur maaşlarında damga ve gelir vergisi alınmamasını destek de yüzde 70 destek alırken yüzde 30'luk kesim farklı beklentiler içerisinde olduğunu duyurdu. 

OY ORANLARINDA FARK YÜZDE 10

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasına gelen son veri ise partilerin oy oranı oldu. Atılan son ekonomik adımlar ile Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında ki oy oranlarının yüzde 10'luk bir farka ulaştığı tahmin edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@