Asgari Ücret Öncesi Zam Yağmuru Başladı! Simit Fiyatlarına Yüzde 25 Zam Geldi

Enflasyondaki yükseliş nedeni ile asgari ücrete ara zam açıklaması yapılır yapılmaz zam yağmuru başladı. Asgari ücrete zam gelmeden her şeye zam geldi!

Asgari Ücret Öncesi Zam Yağmuru Başladı! Simit Fiyatlarına Yüzde 25 Zam Geldi

Asgari ücretli çalışan milyonlarca kişi bugün açıklanması beklenen ara zam müjdesini beklerken korkulan oldu. Daha öncede yılbaşında benzer bir durum yaşanmış asgari ücretin 4 bin 250 TL olmasının ardından vatandaşlar daha zamlı maaşlarını almadan gelen zamlar ile asgari ücret erimişti.

Ne yazık ki aynı senaryo bir kere daha sahneye konulmaya başlandı. Asgari ücrete yapılacak olan Temmuz zammı öncesinde yeni bir zam dalgası yaşandı. Pek çok ürüne zam yapılırken bir zam haberi de simit haberlerine verildi. Simit fiyatları pek çok şehirde zamlanırken yeni zam haberi İstanbul'dan geldi.

İSTANBUL'DA SİMİDE ZAM GELDİ Mİ, SİMİT FİYATLARI ZAMLANDI MI?

Evet, ne yazık ki yapılan son dakika açıklaması ile simit fiyatlarına zam yapıldığı açıklandı. Simit fiyatları yapılan duyuru ile arttırıldı. İstanbul Simitçiler Odası tarafından yapılan açıklama ile maliyetlerde yaşanan yükseliş gerekçesi ile 100 gr simit fiyatına zam yapıldığı duyuruldu.

Daha önce İstanbul genelinde 4 liradan satılan 100 gramlık simit fiyatı yüzde 25 zamlanarak 5 liraya yükseltildi. İstanbul'da simit fiyatlarına yaz tarifesi bugünden itibaren uygulanmaya başlayacak ve tarife kapsamında simit fiyatları 4 liradan 5 liraya çıkartılmış oldu. Pek çok şehirde de benzer haberler gelmeye başlamış, önce ekmek fiyatları sonrasında ise simit fiyatlarında zamlar açıklanmaya başlanmıştı. Simide gelen zam büyük tepkiye neden olurken asgari ücrete zam gelmeden başlayan yeni zamlar tepki çekti.