Asgari Ücrete Temmuz'da Ara Zam İçin CHP'nin Teklifi Açıklandı! İşte O Rakam...

Asgari ücrete Temmuz'da enflasyon zammı tartışmaları tüm hızı ile devam ederken konu hakkında bir açıklamada ana muhalefet partisi CHP tarafından yapıldı.

Finans 09.06.2022 - 10:45 09.06.2022 - 10:47 Gülcan Özer

TÜİK tarafından açıklanan Mayıs ayı enflasyonunun yüzde 74 seviyesini aşmasının ardından gözler bir kere daha asgari ücrete çevrilmişti. Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş nedeni ile sabit gelirlilerinin alım güçleri düşerken, memur ve emekli maaşlarına verilecek olan enflasyon farkı zammının asgari ücrete yansıtılması da gündeme gelmişti. 

İlk olarak AK Partili Cahit Özkan tarafından yapılan açıklamalar ile beklenti artmış, ilk başta olumlu verilen mesajlar sonrasında yerini hayal kırıklığına bırakmış ve asgari ücrete zammın normal takvimi içerisinde yılbaşı yapılacağı yönünde ifadeler kullanılmaya başlanmıştı. Konu hakkında bir son dakika açıklaması da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı. 

AK PARTİ'DEN SON DAKİKA ASGARİ ÜCRETE ZAM AÇIKLAMASI!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin maaş zammı hakkında kendisine yöneltilen soruya "Enflasyon karşısında sabit gelirliyi, dar gelirliyi ezdirmemek, hakkını savunabilmek, gelirlerini daha artırıcı birtakım tedbirler almak da hükümetin işi. Bu konuda da sırayla yavaş yavaş hepsi geliyor. Dün iki müjde vardı, önümüzdeki günlerde yine gelir. Sabır" ifadelerini kullanması kamuoyunda büyük yankı uyandırmış, bir kere daha asgari ücretlinin umutlanmasına neden olmuştu. 

İlgili haberi okumak için tıklayın: Son dakika sürpriz asgari ücret çıkışı! Dün iki müjde gelmişti yarın yine gelir!

özhaseki zam açıklaması

CHP'NİN ASGARİ ÜCRETE ZAM TEKLİFİ KAÇ TL?

Son dönemin en çok konuşulan asgari ücrete ara ek zam konusu hakkında bir açıklamada CHP tarafından yapıldı. CHP ilk kez rakam telaffuz ederken asgari ücrete zam yapılmasının zorunlu olduğunu ve Temmuz ayında enflasyon farkı ile maaşın en az 5 bin 250 TL olması gerektiğini duyurdu. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@