Asgari Ücrete Zam! AK Parti Genel Başkanvekili Açıkladı İşte O Formül

Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin AK Parti'den yeni açıklama geldi. Zam formülünün ise vergiler ve doğrudan vatandaşa şeklinde olacağına ilişkin ilk bilgiler verildi.

Finans 15.06.2022 - 15:32 15.06.2022 - 15:33 Mustafa Karagöz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücret konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, çalışanların maaşlarında iyileştirme olup olmayacağına ilişkin bilgiler verdi. Bu konuda önemli ifadeler açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, vergi üzerinden bir çalışam olduğunu ve bu çalışmaların devam ettiğini bildirdi. 

AK PARTİ'DEN ASGARİ ÜCRETE VERGİ ÜZERİNDEN ZAM AÇIKLAMASI

Gündemin önemli başlıklarını konuşmak üzere AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş TGRT Haber Ankara Temsilcisi Ercan Gürses'e konuştu. 

Kurtulmuş konuşmasının asgari ücrete dair konuşmasında ekonomi gündeminde oluşan dalgalanmaya dikkat çekti. Kurtulmuş vatandaşların döviz kurunda yaşanan oynaklık ile beraber fiyat artışlarından çok ciddi bir şekilde etkilendiklerini ifade etti. Bu noktada çalışanların alım güçlerinin düşmesine vurgu yaptı. 

Bu kapsamda çalışmaların nasıl ilerlediği ve hangi şekilde zam yapılmasına ilişkin çalışmalar olduğuna ilişkin önemli ifadeler kullanan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "Asgari ücrette olağanüstü artış yaşanması, vergilerden vazgeçilip vatandaşlara doğrudan destek verilmesi, bütün bunlar alım gücünü artıracak hamlelerdi. Ama temmuz ayında emekli ve memurların gelirinin artırılması için çalışmalar var." ifadelerini kullandı. Memur ve emekliler için açıklanan maaş artışlarının yanında asgari ücretliler için de dikkat çeken bir ifade geldi. 

"BİR DOKUNUŞ MUTLAKA HÜKÜMET TARAFINDAN YAPILACAK"

Açıklamasının devamında memur ve emekliler dışında  asgari ücretliler için de açıklamada bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş maaşlara yönelik bir çalışmanın mutlaka olacağını söyledi. Kurtulmuş konuşmasında "Sabit gelirli çok geniş bir kitlenin ücretini artıracak bir dokunuş mutlaka hükümet tarafından yapılacak ve vatandaşların enflasyonun altında ezilmemesi için gereken çalışmalar temmuz ayında sonuçlanacak." ifadeleriyle maaşların artacağını ifae etti. 

Elde edilen bilgilere göre Temmuz ayı başında enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından asgari ücret için son karar verilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@