Asgari Ücretin 2. Toplantısı Sonrası Teklifler ve Zam Oranlarına Dair İlk Açıklama

Asgari ücretin 2. toplantısı tamamlandı. TİSK, Türk İş ve Çalışma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantı sonrası Ergün Atalay'dan değerlendirme açıklaması geldi. 2. toplantı sonrası oluşan son ve detaylar haberimizde.

EKONOMİ 10.12.2019 - 16:19 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Asgari ücretin 2. toplantısı tamamlandı. TİSK, Türk İş ve Çalışma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantı sonrası Ergün Atalay'dan değerlendirme açıklaması geldi. 2. toplantı sonrası oluşan son ve detaylar haberimizde.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020 yılı asgari ücret görüşmeleri kapsamında ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlığında toplanan asgari ücret görüşmesinin ikinci toplantısı Türk İş Konfederasyonu Başkanlığı'nda yapıldı. İkinci toplantı 1 saat 40 kadar sürdü.2. TOPLANTI SONRASI ZAM ORANLARINA DAİR İLK AÇIKLAMAAsgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen ikinci toplantı kapsamında yapılan ilk açıklama Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay'dan geldi. Ergün Atalaay ev sahibi olarak komisyonda yapmış olduğu konuşma kapsamında işçi sendikaları tarafından dile getirilen zam oranlarını değerlendirdi. Konuşmasında öncelikle zam oranlarına dair Hak İş Sendikası ve DİSK ile beraber çalıştıklarını dile getiren Ergün Atalay daha önce dile getirdiği zam oranlarına değindi.2 bin 578 TL tutarında olan yaşam maliyetinin altında bir rakamı kabul etmeyeceklerini ifade eden Türk İş Başkanı Ergün Atalay diğer sendikaların taleplerine değindi. Bu kapsamda DİSK'in 3 bin 200 TL'lik asgari ücret önerisi rakamı hatırlatan Ergün Atalay, Hak İş Sendikası'nın ortak bir rakam olması durumunda destek sağlarız açıklaması olduğunu bildirdi. ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASIÇalışma Genel Müdürü Nurcan Önder de ikinci toplantı kapsamında konuşma yapan isimlerden oldu. Nurcan Önder konuşmasında asgari ücret tespit komisyonunun bağımsız bir komisyon olduğunu ifade ettiği konuşmasında komisyonun çalışanların geçim şartları ve ülkerinin ekonomik durumuna göre asgari ücretin belirlenmeye çalışıldığını ifade etti.İkinci toplantıda konuşulan  zam konusuna dair planı da açıklayan Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder şu ifadeleri kullandı. "Bugün, kamu kurum temsilcilerinin sunum yapmasını bekliyoruz. Komisyon bu veri ve raporları dinleyecek" Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@