Asgari Ücretli Çalışanlara Yeni Zam Müjdesi! Belediye Başkanı Açıkladı, O İlde İşçi Maaşına Yüzde 70 Zam Yapıldı

Enflasyonda yaşanan yükseliş ve zam yağmuru sonrasında asgari ücrete yapılan zam erimeye devam ederken Ordu Altınordu Belediyesi işçilerine ödediği asgari ücrete rekor zam duyurdu.

Finans 15.02.2022 - 15:35 15.02.2022 - 15:39 Gülcan Özer

Asgari ücretli çalışanlar zamlı maaşlarını daha ceplerine koymadan gelen zam yağmuru ile şoka uğramış, elektrik ve doğalgaz faturası başta olmak üzere pek çok ürüne yapılan zamlar ile maaşlar erimişti. Süreçte asgari ücrete yeni zam beklentisi oluşurken meclise sunulan kanun teklifi ile muhalefet asgari ücrete enflasyon rakamlarına göre 3 ayda bir zam güncellemesi talep etmişti. 

Meclisten gelecek müjdeli haber beklenirken Ordu Alınordu Belediyesi maaşlara yapmış olduğu zammı duyurdu. Ordu Alınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören tarafından yapılan açıklama ile belediyenin şirketi Albel A.Ş. bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 70 oranında zam yaptıklarını duyurdu. 2021 yılı için yapılan açıklamada toplu iş sözleşmesi mali ve sosyal haklar için yüzde 50'lik zam yapılmıştı. 2022 için yeni zam oranı arttırılarak yüzde 70 seviyesine çekildi. 

EN DÜŞÜK ASGARİ ÜCRETLİ İŞÇİ MAAŞI İÇİN YÜZDE 70 ZAM YAPILDI! 

Altınordu Belediye şirketi Albel A.Ş. bünyesinde bulunan işçilerin maaşlarına yüzde 70'e varan oranlarda zam yapıldığı açıklandı. Temmuz ayında işçi maaşları için bir kere daha enflasyon rakamlarına göre güncelleme yapılacağını belirten Başkan Tören "Emekçilerimize yaptığımız bu artışlar, alın terine gösterdiğimiz hürmetin bir sonucudur. Çalışanlarımızın ücret ve haklarında yaptığımız iyileştirmeler sadece kendileri ve aileleri ile sınırlı kalmayacak, aynı zamanda şehrimizin ticaret ve ekonomik hayatına da canlılık katacaktır. Altınordu Belediyesi ailesi olarak hep birlikte Altınordu'muza hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi. 

Yüzde 70 zam 2020 yılında bugüne kadar açıklanan en yüksek maaş zammı olması ile dikkat çekerken belediyeler kendi bünyelerinde çalışan işçilere uygulayacak olan zam oranını kendi bünyelerinde belirliyor. Belediyede asgari ücret maaşı için alt sınır belirleyen belediye başkanları kadrolara ve kıdeme göre maaş ödemesi yapıyor. Belediyeler son yıllarda daha yüksek açıkladıkları maaş zamları ile dikkat çekiyordu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@