Asgari Ücretlilere 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Özel Kampanya İle Halkbank'ta!

Nakit sıkışıklığı içerisinde olan asgari ücretli çalışanlara Halkbank tarafından ihtiyaç kredisi veriliyor. Halkbank, asgari ücretli çalışanlara yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyor?

Finans 12.01.2022 - 18:49 12.01.2022 - 18:49 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de toplumun her kesiminde bir nakit sıkışıklığı yaşanmaya devam ediyor. Meydana gelen hayat pahalılığı karşısında henüz zamlı maaşlarını alamamış olan asgari ücretli çalışanlar oldukça zor durumda kalıyorlar. Asgari ücretli çalışanlar kendilerinin içerisinde bulundukları zor ekonomik şartlardan çıkışın yollarını araştırıyorlar. En kolay yol ise bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek oluyor. Ancak asgari ücretlilerin özel sektörde çalışmaları ve iş garantilerinin de bulunmamasından dolayı bankalar bu müşterilere ihtiyaç kredisi verirken pek de gönüllü olmuyorlar.

Asgari ücretli çalışanların bankalardan ihtiyaç kredisi çekmeleri oldukça zor bir hale gelirken Halkbank'tan sürpriz bir adım geldi. Halkbank tarafından asgari ücretli çalışanlara özel bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleniyor. Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi Kampanyası kapsamında asgari ücretliler oldukça makul şartlarda ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu finansal çözümü kullanan asgari ücretli çalışanlar Halkbank'ın desteği ile yaşadıkları nakit sıkışıklığını sona erdirebiliyorlar.

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Asgari ücrete cidid bir zam yapılmasının ardından bu çalışanların ihtiyaç kredisi taksiti ödeyebilme imkanları da artmış oldu. Bunun farkına varan ilk banka olan Halkbank ise özel bir ihtiyaç kredisi ürününü devreye soktu. Halkbank tarafından asgari ücretli çalışanlara verilen ihtiyaç kredilerinde ayrıca çok sayıda avantajlı imkan da yer alıyor. Bu imkanı değerlendiren asgari ücretli çalışanlar makul koşullarda nakit desteklerini hiç beklemeden Halkbank'tan alabiliyorlar.

Asgari ücretli çalışanlar Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde bazı avantajlı koşulları da elde edebiliyorlar. Bu avantajların en önemlisi ise kolay ödeme seçenekleri oluyor. Asgari ücretli çalışanlar kendi ekonomik düzeylerine ve gelir akışlarına göre kullandıkları ihtiyaç kredisinin geri ödemelerini kişiye özel olarak aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve esnek ödemeli şeklinde planlayabiliyorlar.

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

halkbank ihtiyaç kredisi taksit hesaplama

Halkbank'ın asgari ücretli çalışanlara özel olarak verdiği ihtiyaç kredisinde aylık faiz oranının yüzde 1,79 olduğu bildirildi. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanımında müşterilerin aylık kredi taksitleri 1.004 TL oluyor. Ancak 262 TL'Lik kredi tahsis ücreti ödemek istemeyenlere aylık yüzde 1,84 kredi faizi uygulanıyor ve kredi taksiti de 1,013 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@