Asgari Ücrette Pazarlık Masası Erken Kuruldu! Türk İş'ten İşverenleri Üzecek Zam Açıklaması

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda masada olacak Türk İş Sendikası'ndan ilk asgari ücret açıklaması geldi. Türk-İş Başkanı Atalay "45 yıldır asgari ücret belirleniyor bu yıl 45 yıla bedel olacak" dedi.

Asgari Ücrette Pazarlık Masası Erken Kuruldu! Türk İş'ten İşverenleri Üzecek Zam Açıklaması

2022 yılı asgari ücret zam oranına dair heyecan Ekim ayından itibaren başladı. Gündeme sık sık gelen asgari ücret zam oranlarına dair masada olacak sendikadan ilk açıklama da geldi.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücrete dair ilk mesajını paylaştı. Atalay'ın kullandığı ifadeler çalışanları çok sevindirecek, ifadeler içerdi.

2022 YILI ASGARİ ÜCRET ZAM ORANI "45 YILA BEDEL OLACAK"

TİSK, İstanbul;'da Ortak Paylaşım Platformu etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında yer alan isimlerden birisi de Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay oldu.

Etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Atalay, milyonların merakla beklediği asgari ücret zamlarına dair önemli ifadeler kullandı. Aralık ayında başlayacak olan görüşmeler öncesinde komisyona net mesajlar gönderen Atalay, işçilerin yüzünün güleceğini söyledi.

2022 yılı zam oranlarına dair ilk açıklamasında “45 yıldır asgari ücret belirleniyor bu yıl 45 yıla bedel bir yıl olacak.” ifadelerine yer veren Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay "işçinin yüzünü güldürecek" bir anlaşmayı imzalamaya hazır olduklarını aktardı.

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; Asgari ücrete dair konuşmasında bazı söylemleri de eleştiren Türk İş Başkanı Atalay bası kesimlerin asgari ücrette artışlar gündeme geldiğinde “batarız” dediklerini hatırlattı. Bu açıklamalara tepki gösteren Ergün Atalay bazı kamu kararlarının asgari ücret seviyesine göre ayarlandığını söylerek, "Alın bu parayı siz geçinin. Nasıl geçineceksiniz.” dedi.

SONRAKİ HABER