Aşı Karşıtlarına Kötü Haber! O Bankaya Aşı Yaptırmayanlar Giremeyecek

Dünya koronavirüs ile mücadeleye devam ederken yaklaşan Sonbahar öncesi ülkeler aşı zorunluluğunu tartışmaya ve yeni kararlar açıklamaya devam ediyor.

Aşı Karşıtlarına Kötü Haber! O Bankaya Aşı Yaptırmayanlar Giremeyecek

Amerika tarafından verilen aşı onayı sonrası beklenen haberler peş peşe gelmeye devam ediyor. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından Pfizer-BioNTec aşısına tam onay vermesi ile beraber beklenen zorunlu aşı açıklamaları peş peşe gelmeye başladı.

İlk önce Amerika’da öğretmenlere zorunlu aşı uygulaması gelirken özel sektörden de beklenen zorunlu aşı açıklamaları gelmeye başladı. Ülkenin en büyük bankaları arasında yer alan Goldman Sachs için şoke eden bir iddia ortaya atıldı.

GOLDMAN SACHS ŞUBELERİNE GİRMEK İSTEYENLERE AŞI KARTI ZORUNLULUĞU!

New York Times tarafından yapılan ve kurum içerisinde yapılan yazışmalara dayandırılan habere göre Goldman Sachs 7 Eylül 2021 tarihinden itibaren şubeler ve ofislerini kullanan çalışanları yanı sıra müşterileri de dâhil olmak üzere içeriye girişte aşı kartı zorunluluğu getirecek.

goldman-sachs-aşı-zorunluluğu

Alınan karar kapsamında dev yatırım bankası Amerika Wall Street’te aşı zorunluluğu getiren ilk büyük finans kuruluşu olma unvanını elde etti. 7 Eylül 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 doz tam aşısını olmayan yani aşı kartı almayan tüm Goldman Sachs çalışanları evden çalışırken, aşılı olan çalışanlar ise haftalık koronavirüs testi verecek.

Amerika’da 20 bin kişinin istihdam edildiği dev finans kuruluşu ofislerinde maske kullanımını da zorunlu hale getirmişti. Hatırlanacağı üzere ABD Devlet Başkanı Joe Biden FDA tarafından aşıya onay verilmesinin ardından özel sektör temsilcilerine seslenerek artık özel sektörün bu onay adımından sonra aşıyı zorunlu yapması çağrısında bulunmuştu.