Aşı Yaptıran İhtiyaç Sahiplerine Bayram Sonrası 1.100 TL Sosyal Yardım Verilecek Mi?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen 1.100 TL sosyal yardım ödemelerine bayram sonrasında devam edilecek mi?

FİNANS 20.07.2021 - 00:10 25.07.2021 - 11:35 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile milyonlarca vatandaşa sosyal yardım ödemesi yapılıyor. Bu sosyal yardım programları oldukça çeşitli olurken pandemi döneminde en fazla “Pandemi Sostal Destek Programı” kullanıldı.

Pandemi sürecinde ekonomik olarak sarsılan ve ekonomiksıkıntıya düşen vatandaşlara devlet tarafından özel sosyal destek ödemeleri yapıldı. Bu kapsamda 2020 yılının Nisan ayında uygulamaya sokulan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile 3 faz halinde milyonlarca vatandaşa 1.000 TL sosyal destek ödemesi yapıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük önem verdiği pandemi sosyal yardımlarında milyonlarca aile yararlandı. Bu ödemeler ile vatandaşlar ailelerinin geçimini sağlarken küçük de olsa bir destek almış oldular. 

2 MİLYON AİLEYE 1.000 TL SOSYYAL YARDIM!

Son olarak Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi olan yaklaşık 2 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından o dönem yapılan açıklamada 1.000 TL olan pandemi sosyal yardımın 1.100 TL'ye çıkarıldığı bildirilmişti. 

1100 tl sosyal yardım

Kurban Bayramı öncesinde çok sayıda vatandaş büyük bir beklenti içerisine girdiler ama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapılmadı. Normalleşme sürecinin başlaması ve ekonomik toparlanmanın yavaş yavaş etkisini göstermesi nedeniyle bu sosyal yardım ödemesinin gerçekleştirilmediği bildirildi. 

BAYRAM SONRASI 1.100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ YAPILACAK MI?

Kurban Bayramı sonrasında vatandaşların 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapmasına dair bir beklenti oluştu. Bu konuda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın birimlerine başvuruda bulunuluyor. Bu nedenle 1.100 TL sosyal yardım hakkında yeni gelişmelerin yaşanabileceği bildirildi. 

KABİNE TOPLANTISINDAN 1.100 TL SOSYAL YARDIM KARARI ÇIKACAK MI?

Türkiye'de koronavirüs aşısının yaygınlaşması son dönemin en önemli konusu oldu. Hükümet kaynaklarından elde edilen bilgilere göre 1.100 TL sosyal yardımlar ile koronavirüs aşı kampanyası birleştirilmesi tartışılmaya başlandı.

KORONAVİRÜS AŞISI YAPTIRAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 1.100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ!

1.100 TL sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanan vatandaşlardan koronavirüs aşısı yaptırmaları istenecek. Bu konuda kabine toplantısının karar çıkarsa koronavirüs aşısı yaptıran vatandaşlara bir sefer daha 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapılabilecek. 

Konuya dair şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Resmi açıklama için ise tüm gözler Kurban Bayramı sonrasında yapılacak olan ilk kabine toplantısına çevrildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@