Asya Piyasaları İşleme Açıldı, Dolarda Sürpriz Hareket! Dolar Kuru Kaç TL Oldu, Kur Yükselir Mi Yoksa Düşer Mi?

Yeni haftada dolar kurunun hangi fiyat aralıklarında dolaşacağı merak konusu oluyor. Dolar kuru yükselecek mi düşecek mi? Asya piyasalarında dolar kuru haftaya nasıl başladı? Dolar kuru şu anda kaç TL

Finans 09.01.2022 - 23:39 09.01.2022 - 23:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinde yine çok kritik bir haftaya giriliyor. Yeni hafta öncesinde yine tüm gözler Türk lirasının dolar karşısındaki performansında olacak. Dolar kurunda geçtiğimiz hafta meydana gelen yükseliş sürecinin bu haftaya yansıyıp yansımayacağı merak ediliyor. Dolar kurundaki seyrin yükseliş yönünde olacağına dair ekonomist yorumları olsa da fiyatlamanın ne şekilde olacağı belirsizliğini koruyor. Dolar kuruna yeni haftada müdahale edilecek mi? Merkez Bankası dolar kuruna müdahale edecek mi? Dolar kurunundaki yükselişi önlemek için yeni bankacılık ürünleri devreye sokulacak mı?

ASYA PİYASALARI İŞLEME AÇILDI VE DOLAR KURUNUN İLK FİYATLAMASI GELDİ

Dünyada piyasaların ilk açıldığı bölge saat farkından dolayı Asya piyasaları oluyor. Asya piyasalarında da dolar kuru sığ piyasalarda işlem görmeye başladı. Bundan dolayı da haftanın dolar kuru için ilk fiyatlaması da geldi. Dolar kuru geçtiğimiz hafta 13,90 TL seviyesinden kapanarak 14 TL sınırına dayanmıştı. Yeni haftanın gelen ilk rakamlarına göre ise dolar kurunda gerilemeler başladı. Dolar kurunun Asya piyasalarında şu andaki fiyatlamasına göre kur 13,81 TL'den işlem görüyor. 

dolar kuru asya piyasaları-2

Dolar kuru yeni haftaya 0,0573 TL'lik değer düşüşü ile başladı. Türk lirası yeni haftaya dolar kurunda pozitif bir durumda başlıyor. Yeni haftada dolar kurunda yüzde 0,41 oranında düşüş gerçekleşti. Türkiye'de piyasaların açılmasındasn meydana gelen bu fiyatlama oldukça kritik bir öneme sahip. 

DOLAR KURU DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?

Türkiye'de piyasaların henüz açılmamasından dolayı meydana gelen bu fiyat düşüşü Türk lirası adına pozitif olarak değerlendiriliyor. Henüz Türkiye'nin karşı hamlelerini yapmaması ve piyasanın şekillenmemesinden dolayı sabah saatlerinde dolar kurunda bir toparlanma hareketi meydana gelebiliyor. Bu konuda da yarın sabah saatlerinde dolar kurunda bir miktar daha gerileme meydana gelebileceği yorumları şimdiden yapılmaya başlandı.

Türkiye'de yarın sabah piyasaların açılmasıyla beraber dolar kurunda gerçek fiyatlama meydana çıkacak. Şu anda tüm göründü Türk lirasının lehine işliyor. Ancak meydana gelecek veri akışlarına göre dolar kurunda yükseliş veya düşüş odaklı değişimler meydana gelebilecek. Şu anda bir belirsizlik piyasaya hakim olurken tüm görüntü yarın sabah saatlerinde netleşmiş olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@