Ataköy - Olimpiyat Metro Hattı Bahariye Ve Masko İstasyonları Açıldı! Yeni Hatta Hangi İstasyonlar Var?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ataköy – Olimpiyat Metro Hattı, Bahariye ve Masko İstasyonları Hizmete Alım Töreni yapıldı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Açılan metro hattında hangi istasyonlar var?

Ataköy - Olimpiyat Metro Hattı Bahariye Ve Masko İstasyonları Açıldı! Yeni Hatta Hangi İstasyonlar Var?

İstanbul'un önemli metro projelerinden birisi olan Ataköy – Olimpiyat Metro Hattı, Bahariye ve Masko İstasyonları için hizmete alım töreni düzenlendi. Törene CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da iştirak ettiler. Hizmete alım tönerinde bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu projenin önemine dikkat çekti.

10 GÜN ÜCRETSİZ TALEBİ

CHP belediyeciliğine dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP belediyeciliği demek vatandaşa hizmet demektir. Bunun en güzel örneğini bugün burada görüyoruz. Ben İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'ndan bu hattın yurttaşlara 10 gün boyunca ücretsiz hizmet etmesini rica ediyorum. Şimdi neden deva yaptın diye soruşturma da açarlar. Vız gelir tırıs gider.” dedi.

AYNI ANDA EN ÇOK METRO İNŞAATI YAPILAN ŞEHİR İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir açıklama yaparak, “Bugün istanbul dünyada aynı anda en çok metro inşaatının yapıldığı şehir haline geldi. Peki bunu nasıl başardık? Tüm bunlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki israf bataklığını kuruttuğumuz için oldu. İstanbul'a ve İstanbullulara hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu şehrin kayıp yıllarını telafi edeceğiz. İstanbul'un eksik kalan projelerini hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ataköy - Olimpiyat Metro Hattı Bahariye Ve Masko İstasyonları Açıldı! Yeni Hatta Hangi İstasyonlar Var? - Resim 1

YENİ AÇILAN HATTA HANGİ İSTASYONLAR VAR

12 istasyonlu ve toplam uzunluğu 134,4 kilometre olan metro hattı faaliyete geçti. Bahariye ve Masko istasyonları da açıldı. Bu şekilde İstanbulluların yeni bir toplu ulaşım güzergahı oldu.

Ataköy – İkitelli metro duraklarının şöyle olduğu bildirildi:

-Ataköy
-Yenibosna
-Çobançeşme
-Kuyumcukent
-Doğu Sanayi
-Mimar Sinan
-Evren Mahallesi
-İkitelli Caddesi
-Mehmet Akif
-Bahariye
-Masko
-İkitelli Sanayi

12 istasyona sahip olan nAtaköy – İkitelli metro hattı aynı zamanda şu metro hatlarıyla da entegre olacak:

-İkitelli İstasyonunda, (m3) Başakşehir – Olimpiyat – Kirazlı Metro Hattı üzerinde İkitelli Sanayi kesimi
-Mehmet Akif İstasyonunda (M7) Kabataş – Mahmutbey – Esenyurt Metrosu
-Mimar Sinan Caddesi İstasyonunda, Yenikapı – Kirazlı- Halkalı Metrosu
-Ataköy istasyonunda da Marmaray entegre edilecek

SONRAKİ HABER