Ataşehir İmar İskan Blokları Yıkım Çalışmaları Başladı!

Ataşehir'de yıkımı yılan hikayesine dönem İmar İskan Blokları için sonunda yıkım çalışmaları başladı. Yenişehir Mahallesi İmar İskan Blokları yıkılıyor!

Kentsel Dönüşüm 25.02.2019 - 09:17 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Ataşehir'de yıkımı yılan hikayesine dönem İmar İskan Blokları için sonunda yıkım çalışmaları başladı. Yenişehir Mahallesi İmar İskan Blokları yıkılıyor!

Riskli yapı olarak belirlenmesine ve riskli yapı raporu çıkarılmasına rağmen bina sakinleri ile anlaşma sağlanamadığı için yıkılamayan Ataşehir İmar İskan Blokları için sonunda uzlaşmaya varıldı. AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem'in araya girmesi ile blok sakinleri ile anlaşmaya varıldı ve yıkılan dairelerin TOKİ tarafından inşa edilmesine karar verildi. Yıkılan Blokları TOKİ İnşa Edecek! Konu hakkında açıklama yapan "Hayırlı uğurlu olsun. Mutluluğu hep beraber paylaşıyoruz. Son bir ay içerisinde konutları TOKİ tarafından yıkılıp yapılması konusunda derneğimiz ile meclis üyelerimiz ile beraber TOKİ'ye gittik görüştük. Ertesi gün Ankara'ya gittik. Murat Kurum Bakanımızı ziyaret ettik. Orada nihai son sözü bakanımız söyledi.Resmi işlemleri başlattık. Bir an önce depremlik binalardan komşularımız kurtarılsın diye gayret ettik. Bugün de biraz önce muvafakatnameyi komşularımız imzaladı. 1072 konut yıkılacak. Yenisi yapılacak. Komşularımız sağlık, sıhhat içerisinde depreme dayanıklı güvenilir, standardı yüksek binalarda yaşasınlar" diyerek resmi işlemlerin başlatıldığını müjdeledi. Yıkılan Yeşilyurt Apartmanı Anlaşmayı HızlandırdıRiskli yapı olması nedeni ile yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan bloklarda yaşayan kişiler yıkılan ve onlarca kişinin ölmesine neden olan Yeşilyurt Apartmanı olayı sonrasında anlaşma konusunda daha uyumlu davranırken binalarda bulunan derin çatlaklar basın mensupları tarafından da görüntülendi. Tarafların anlaşmaya varması ile yıkım süreci başlatılırken binalarda yaşayan kişiler de AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem'e teşekkür ederek sorunlarının çözüme kavuşması nedeni ile yaşadıkları mutluluğu dile getirdi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@