Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İçine Dünyanın En Büyük Tema Parkı Yapılacak!

29 Ekim 2018 tarihinde açılışı yapılacak olan İstanbul 3. Havalimanı ile tamamen boşaltılacak olan Atatürk Havalimanı arazisi için çalışmalar sürüyor.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İçine Dünyanın En Büyük Tema Parkı Yapılacak!

29 Ekim 2018 tarihinde açılışı yapılacak olan İstanbul 3. Havalimanı ile tamamen boşaltılacak olan Atatürk Havalimanı arazisi için çalışmalar sürüyor.

Dünyanın En Büyük 3. Şehir Parkı Olacak!Yeni havalimanı inşaatı çalışmalarının başlaması ile beraber pek çok kişi "Atatürk Havalimanı arazisi ne olacak?" sorusunu yönetmeye başlamıştı. Yaklaşık 11.7 bin dönümlük büyüklüğü ile dikkat çeken arazi için pek çok kişi konut projesi yapılacağı yönünde tahminlerde bulunurken arazinin şehir parkı haline getirileceği açıklanmıştı.Seçim çalışmaları nedeni ile katıldığı televizyon kanalında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarda buranın millet bahçesi haline getireleceğini ve sahip olduğu büyüklük ile dünyanın en büyük 3. şehir parkı olacağını duyurmuştu. Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesi için çalışmalar havalimanı taşıma işlemlerinin tamamlanmasının ardından başlayacak. Yani en erken çalışmalar Kasım ayı itibari ile başlayacak gibi görünüyor.Outdoor Factory Millet Bahçesi İçin Aday OlacakAtatürk Havalimanı millet bahçesi projesi açıklandığı andan itibaren yabancı yatırımcıların da ilgi odağı haline gelmiş durumda. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesi ihalesini almak isteyen firmalar farklı fikirler üretmeye devam ederken bunlardan biride Outdoor Factory oldu.Proje hakkında açıklamalarda bulunan Outdoor Factory Kurucu Ortağı Toygar Yedigöz "Millet Bahçesi için dünyanın en büyük ekolojik tema parklarından birini tasarlıyoruz. Böyle bir park Türkiye'nin turizmine milyarlarca dolarlık katkıda bulunacaktır." dedi. Daha önce Türkiye'nin farklı pek çok yerinde tema parklar hayata geçirdiklerini hatırlatan Yediöz bu projelerden en çok beğenilenlerinin İstanbul Vialand ve Osmaniye Masal Park olduğunu söyleyerek İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi tema park projesi içinde sıkı bir çalışma süreci yürüttüklerini dile getirdi.Türkiye'nin Turizm Gelirine Milyonlarca Dolarlık Katkı SağlayacaktırHem temapark hem de bilim teknoloji ve Türk tarihi müzeleri gibi komplekslere de yer vereceklerini belirten Yedigöz, "Bunun için de turistlerin burada aileleriyle birlikte zaman geçirecekleri alternatifleri onlara sunmamız gerekiyor. Millet Bahçesi için dünyanın en büyük ekolojik tema parklarından birini tasarlıyoruz. Böyle bir park Türkiye'nin turizmine milyarlarca dolarlık katkıda bulunacaktır." iddiasında bulundu.Emlak365.com