Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Projesi Denize Komşu Olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum taşınan Atatürk Havalimanı yerine yapılacak millet bahçesi projesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 20.06.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum taşınan Atatürk Havalimanı yerine yapılacak millet bahçesi projesi hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen talimatlarla TOKİ tarafından hayata geçirilen millet bahçesi projeleri tüm hızı ile devam ediyor. 



Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük millet bahçesi projesi olacak Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesi hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. 



Millet Bahçelerinin İçinde Rant Projelerine Yer Verilmeyecek! 



Rant projeleri eleştirilerine de yanıt veren Bakan Murat Kurum her ile en az bir millet bahçesi yapma sözü verdiklerini belirterek "81 ilimizin her birinde en az bir millet bahçesi yapma hedefinde yola çıktık. Bırakın illeri, ilçelerimize dahi millet bahçeleri yapıyoruz.



Bir kısmını açtık, bir kısmı proje aşamasında. Hedefimiz kişi başı yeşil alan miktarını 15 metrekareye çıkarmak. Bu çerçevede İstanbul'da 5 millet bahçesi açtık. Atatürk Havalimanı'nı, dünyanın en büyük havalimanına taşıdık. Atatürk Havalimanı'nda tüm İstanbul'a hizmet edecek bir millet bahçesi yapma çalışmalarını sürdürüyoruz. İki etap halinde buranın millet bahçesi projesini yapacağız.



İlk etabını bu yıl içerisinde başlamayı hedeflediğimiz millet bahçemizde toplamda 14 milyon metrekare alanda bahçeler ve kıraathaneler, yürüyüş ve bisiklet yolları olacak. Bu projeyi Bakırköy sahilinde Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu millet bahçesiyle birleştireceğiz ve Atatürk Havalimanı'na yapacağımız millet bahçesinin denize kıyısı olacak. İstanbul'un yeşil koridoru olacak. İçinde hiçbir rant projesi olmayacak" dedi. 



 Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@