Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Yerine Airport Otel Mi Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından millet bahçesi yapılacağı duyurulan kapatılan Atatürk Havalimanı projesi için airport oteli olacağı iddiaları gündeme geldi. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 07.08.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından millet bahçesi yapılacağı duyurulan kapatılan Atatürk Havalimanı projesi için airport oteli olacağı iddiaları gündeme geldi. Detaylar haberimizde!

CHP'li İlhami Aygün tarafından verilen soru önergesine cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından yapılan açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Millet Bahçesi Değil Otel Olacak!Gelen açıklama sonrası CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a yanıtlaması talebi ile konu hakkında soru önergesi verdi. Tekin açıklamasında hükümeti doğal yaşamı yok etmekle suçlayarak “Doğal yaşamı mahveden bir iktidardan, elbette yıktığı yere bahçe yapması beklenemezdi” dedi.“Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘Millet Bahçesi' olacağı açıklanan Atatürk Havalimanı çok geçmeden anlaşıldı ki, otel oluyor. İstanbul'un ortasında, kolay ulaşılan Atatürk Havalimanı dururken, şehrin neredeyse en uzak noktasına, gereksiz yere 3. havalimanı yapmak için yüzbinlerce ağacı katleden, doğal yaşamı mahveden bir iktidardan, elbette yıktığı yere bahçe yapması beklenmezdi''Bölgede Zaten 90 Adet Otel VarGürsel Tekin aynı bölgede zaten 90 otel varken ve bu otellerden 29 tanesinin isminde airport ibaresi bulunurken verilen kararı anlamakta zorlandıklarını söyleyerek “Bölgede 90 adet otel varken ve bunlardan 29'unun ismi de ‘Airport' otel iken, Atatürk Havalimanı arazisine yeniden bir ‘Airport' otel yapma ihtiyacı nereden hasıl olmuştur? Daha önceki açıklamalarınızın teresine şimdi AHL arazisi imara mı açılmaktadır?'' sorusunu yöneltti.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@