Atatürk Kültür Merkezi (AKM) İçindeki Opera Salonu Açıldı

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) içerisinde bulunan Türk Telekom Opera Salonu açılışı ve galası, kültür ve sanat dünyasından pek çok ismin katılımıyla yapıldı.

Emlak Haberleri 18.05.2022 - 14:54 18.05.2022 - 14:54 Gülşah Konuk Akın

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) içerisinde bulunan Türk Telekom Opera Salonu, açılış ve galası spor, siyaset, kültür ve sanat dünyasından pek çok ismin katılımıyla gerçekleştirildi. . 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle andı.

HER TÜRLÜ ENGEL AŞILARAK İNŞA EDİLDİ

Atatürk Kültür Merkezi'nin pek çok engel aşılarak inşa edildiğini söyleyen Ersoy: Şunu biliyoruz ki halkımız kendisi için üretilen hiçbir eserin zayi olmasına müsaade etmez. Onu varlığıyla, ilgi ve desteğiyle korur, ayakta tutar ve ona değer katar" ifadelerini kullandı. AKM'nin açıldığı zamandan bu zamana kadar 700 etkinliğe ev sahipliği yaptığını ve biletli etkinliklere de 120 bin kişinin katıldığını söyledi.

akm-opera-salonu-açıldı

OPERA SALONU AÇILDI

Opera salonunda son teknoloji ürünler kullanıldığını söyleyen Ersoy: "Geçtiğimiz hafta festivallerimizin basın lansmanını yaparken şu noktanın altını çizmiştim; bizler Bakanlık olarak, diğer Bakanlıklarımızın güçlü iş birliği ve desteği ile ortaya çok önemli hizmetler ve eserler koyuyoruz. Ancak her eser ve hizmet, onu değerlendirmeyi bilen, daha iyisi ve daha fazlası için sorumluluk alan, küçük büyük demeden katkı sunmaya çalışan şahıs ve kurumlar olduğu zaman anlamını bulur ve amacını gerçekleştirmiş olur." açıklamasında bulundu.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, 28 Mayıs- 12 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu etkinlikleri için de davette bulundu. Galada İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Cengiz Özkan, Dilek Türkan, Mazhar Alanson sahne aldı.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@