Atatürk Kültür Merkezi (AKM) İhale Tarihi Belli Oldu

Başkan Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde en çok dikkat çekenlerden biride merakla beklenen inşaat projeleri oldu.

EMLAK HABERLERİ 05.08.2018 - 22:47 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Başkan Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde en çok dikkat çekenlerden biride merakla beklenen inşaat projeleri oldu.

İstanbul'un yeni sanat ve kültür merkezi olması planlanan yeni AKM binası inşaatı da 100 günlük eylam planı içerisinde yer aldı. Projenin eylem planına dahil edilmesi İstanbullular tarafından memnuniyetle karşılandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Atatürk Kültür Merkezi projesi için ihale tarihini açıkladı. Ersoy açıklamasında söz konusu ihalenin en geç Ekim ayı sonuna kadar yapılacağı müjdesini verdi. AKM Ne Zaman Açılacak?Atatürk Kültür Merkezi projesi için aralarında TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın da olduğu kalabalık bir heyetle denetimde bulunan Ersoy çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ersoy denetimin ardından yapmış olduğu açıklama ile "Dün, yeni yönetim sisteminin 100 günlük eylem planı açıklandı. Bu eylem planının içinde bizim bakanlığımızın öncelikli konularından birisi de Atatürk Kültür Merkezi... En geç Ekim ayı içinde bütün ihale süreci tamamlanıp, inşaat başlamış olacak. Daha sonra ikinci eylem planında ise hızlı bir şekilde ne kadar sürede bitirileceğiyle ilgili sizleri bilgilendireceğiz. İlk aşamada ilk 100 günlük programda bütçelendirilmesi ve ihalesinin yapılması var. En geç Ekim ayı içinde ihale sürecini tamamlıyoruz. Zaten proje bitti. İhale sürecini tamamlayacağız. O tarihten sonra ikinci 100 günlük eylem planında zaten inşaat süreciyle ilgili bilgilendirme yaparız" dedi.
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@