Atatürk Kültür Merkezi AKM Projesinde Sahne Göründü!

İstanbul'un yeni sanat merkezi olması beklenen Atatürk Kültür Merkezi için projede çalışmalar tüm hızı ile devam ederken projede sahne göründü!

Emlak Haberleri 04.11.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

İstanbul'un yeni sanat merkezi olması beklenen Atatürk Kültür Merkezi için projede çalışmalar tüm hızı ile devam ederken projede sahne göründü!

Drone ile havadan yapılan görüntüleme ile İstanbul'un yeni sanat merkezi olacak Atatürk Kültür Merkezi projesinde son durum paylaşıldı. Temeli 10 Şubat Tarihinde Atılmıştı Hatırlanacağ üzere yeni Atatürk Kültürk Merkezi projesinin tanıtım toplantısı 2017 yılında yapılmış, temel atma töreni ise eski AKM binası yıkım işlemlerinin tamamlanması ile bu senenin Şubat ayında yapılmıştı. Drone ile yapılan yeni çekimlerde söz konusu projede çalışmaların hızla ilerlediği bir kere daha görülürken seyircilerin oturacağı alan ile sahnenin iskelet bölümünün ortayaçıktığı görüntülendi. Beton atma çalışalarının nerede ise tamamlanmak üzere olduğu projede işçilerin hummalı çalışmaları tüm hızı ile devame ederken projede ortak amaç teslim edileceği tarihten önce bitirilebilmesi olarak gösteriliyor. 

Aynı Zamanda Opera Binası Olacak! Yeni AKM opera binası olarak hizmet verecek. Toplam 95 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olan yeni bina 5 ayrı blokton oluşuyor.2 bin 1 opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne kulis alanları yer alıyor. Ayrıca projede atölye ve depo alanları, bale çalışma odaları, kayıt stüdyoları, sanat galerileri, sergi salonları ve millet kıraathaneleri de yer alıyor. Yeni AKM Binası Ne Zaman Tamamlanacak?İstanbul'un yeni kültür sanat merkezi olacak Atatürk Kültür Merkezi inşaatının 2021 yılında tamamlanması bekleniyor. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@