Attığı İmza İle Kefil Oldu, 7 Katlı Apartmanı ve 5 Evi Elinden Alındı!

Müteahhit olan eşi vefat eden emekli hemşire eşinin arkadaşlarına kefil oldu. Attığı imza sonrası her şeyini kaybeden kadın pazarda el işi ürünler satmaya başladı.

Emlak Magazin 22.01.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Müteahhit olan eşi vefat eden emekli hemşire eşinin arkadaşlarına kefil oldu. Attığı imza sonrası her şeyini kaybeden kadın pazarda el işi ürünler satmaya başladı.

Atalarımızın dediği "işin yoksa şahit ol, paran çoksa kefil ol" sözünün bir kere daha ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Elazığ'da yaşayan emekli hemşire Güngör Atıcı, müteahhit olan eşini 1991 senesinde bir trafik kazasında kaybetti ve 3 çocuğu ile eşinden miras kalan malvarlığı ile yaşamanı sürdürdü. Attığı İmza İle Hayatı Değişti! Eşinin arkadaşlarının kendisinden kredi çekmek için kefil olmasını istemelerine çocuklarının karşı çıkmasına rağmen "bir imzadan bir şey olmaz" diyerek onay verdi. 4 farklı bankadan çekilen 3 milyon liralık krediye kefil olan kadın kredi çeken kişilerin borçlarını ödememesi nedeni ile mağdur duruma düştü. Eşinden miras kalan 19 daireli 7 katlı apartmanı, 5 evi ve 9 otomobili bankalara olan borcunu ödemek için satan kadın tüm malvarlığını elinden çıkarmasına rağmen ne yazık ki yine de borçlarını kapatamadı Tüm malvarlığını satmasına rağmen 68 yaşındaki kadının bankalara 300 bin lira daha borcu kaldı. Emekli Maaşına Haciz Geldi! Borcu nedeni ile maaşına da haciz gelen yaşlı kadın Bir imzadan ne olacak dedim. Aynı gün 4 bankadan kredi çektik. Kredi ödenmeyince ben icralık oldum. Ne mal varlığım varsa hepsini bu borç için sattım. 7 katlı, 19 daireli evim vardı. Ayrıca 5 ev vardı. Oğlumun kiralama işi yaptığı 9 da aracımız vardı, hepsi gitti. 300 bin lira da borç kaldı. Halen ödüyorum ve çok zor durumdayım" dedi.Elazığ Otobüs Terminali Mescidinde Yaşamaya BaşladıYaşlı kadın oturduğu evini de kaybedince Elazığ Otobüs Terminali mescidinde kalmaya başladı. Belediye tarafından yardım eli uzatılan yaşlı kadına kalması için bir oda verilirken yaşlı kadının geçimini otobüs terminalinde kendi ördüğü el işlerini satarak elde ettiği ve maaşındaki icranın kaldırılmasını istediği öğrenildi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@