Avcılar'da Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Hızlandı! 2029'da Riskli Tek Bina Kalmayacak Hedefi!

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 1999 depreminden ağır hasar gören ilçede artık vatandaşların çok daha güvenli evlerde ikamet ettiklerini söyledi. 

Emlak Haberleri 03.05.2022 - 08:44 03.05.2022 - 08:44 Engin Uzunoğlu

İstanbul’da deprem gerçeği ile 1999’da yüzleşen ilçelerden olan Avcılar’da Belediye Başkanı Turan Hançerli yoğun bir şekilde sürdürdükleri kentsel dönüşüm çalışmalarına dair bilgiler verdi. Avcılar’da bir buçuk yıl içerisinde 1.100 binayı güvenli hale getirdiklerini söyleyen Turan Hançerli kentsel dönüşüm çalışmalarını hız kesmeden sürdüreceklerini açıkladı. 

AVCILAR'DA RİSKLİ BİNA KALMAYACAK

Avcılarda riskli bina kalmaması için kararlı olduklarını söyleyen Turan Hançerli, “Kentsel dönüşümde vizyonumuz da hedefimiz de nettir. 2029 yılına gelindiğinde Avcılar’da riskli tek bir bina bile kalmayacak. Sıfır  riskli bina hedefine kesinlikle ulaşacağız. Avcılar bu konuda örnek bir kent olacaktır.” dedi.

40 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN İMAR SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ

40 yıldır çözülemeyen imar sorunlarını çözdüklerini söyleyen Turan Hançerli, “Avcılar’da kronikleşmiş bir imar sorunu vardı. Bu sorunlar çeşitli nedenlerden dolayı 40 yıldır çözülemiyordu. Biz bu konuya da neşter atmayı başardık. Özellikle Yeşilkent ve Tahtakale mahallerindeki imar sorunlarını bertaraf ettik. Şimdi bu sorunlar olmadan kentsel dönüşüm planlamasını rahatlıkla yapabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

AVCILAR DEPREMLE ANILMAYACAK

Avcılar’ı depremle anılan bir yerleşim yeri olmaktan çıkarmak istediklerini söyleyen Turan Hançerli, “Avcılar için bazı hayallerimiz var. Bu hayallerin gerçekleşebilmesi için yoğun bir çalışma gerekiyor. Biz Avcılar’ın depremle anılmasını istemiyoruz. Bunun için önceliğimizi kentsel dönüşüme verdik. Bunu başarmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya kararlıyız. Vatandaşımızın da verdiği desteklerle hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Avcılar’da insanlarımız artık güvenli binalarda yaşamlarını sürdürmeye başladılar.” şeklinde konuştu.

TÜM DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK SİSTEM

Riskli yapıların dönüşümü için çok çetin bir mücadele verdiklerini söyleyen Turan Hançerli, “Göreve geldiğimizde riskli yapıların dönüşümü için imar planı hazırlamıştık. Ancak bu imar planının onaylanması hiç de kolay olmadı. Verdiğimiz mücadele neticesinde bu planın onaylanmasını temin ettik. Kentsel dönüşüm çalışmaları ondan sonra hızlandı. Tüm dünyaya kentsel dönüşümde örnek olabilecek bir sistem uyguluyoruz.” dedi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@