AVM Fırsatçıları! Dolar Zammı İle Kirası 3 Ayda 19 Bin Liradan 31 Bin Liraya Çıktı

Hatırlanacağı üzere 6 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile dövizle yapılan kira sözleşmelerinin Türk Lirası'na çevrilmesine karar verilmişti.

Emlak Haberleri 06.11.2018 - 19:16 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Hatırlanacağı üzere 6 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile dövizle yapılan kira sözleşmelerinin Türk Lirası'na çevrilmesine karar verilmişti.

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ 6 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Ancak daha sonra düzeltme adında ikinci bir tebliğ yayımlanmış ve bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesine izin verilmişti. Özellikle de dövizle borçlanan AVM'lerde dövizle kira sözleşmesi uygulamasına devam edileceğinin açıklanması kiracılarda büyük hayal kırıklığı oluşmasına neden olmuştu. Vatandaş Mağdur Edilmeye Devam Ediyor!Show TV'de yayımlanan habere göre dolarla kira sözleşmesi imzalayan vatandaşlar mağdur olmaya devam ediyor. Dolar yüksekken hızla yapılan zamlar dolar düşmeye devam ederken ne yazık ki aynı hızla geri alınmıyor. Dövizle kira sözleşmesi imzalayan vatandaşlar ise yaşanan yükseliş nedeni ile büyük bir mağduriyet yaşıyor. 4 Ayda Kirası 20 Bin Liraya Yakın Zamlandı! Aksaray'da AVM 'de kiracı olan vatandaşın iddiasına göre 4 ayda kirası 19 bin liradan 31 bin liraya yükseldi.Ağustos ayında kira ödemesi olarak 19 bin lira yatıran kiracı, Eylül ayında 24 bin lira, Ekim ayında 29 bin lira ve Kasım ayında da 31 bin lira ödeme yaptı. Vatandaş işyerini yüksek zamlar nedeni ile işyerini kapatmak istedi. Ancak AVM yöntemi bu seferde işyerini boşalttığı için 6 aylık kirayı peşin olarak ödemek zorunda olduklarını söyledi. Vatandaş çareyi dava açmakta bulurken şimdi yargının vereceği karar bekleniyor. Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@