AVM'ler Tek Tek Kapanacak, Ya Okul, Ya Hastane Olacak!

Erkek giyim markası Kığılı'nın sahibi Abdullah Kığılı Türkiye'de AVM denizinin bittiğini söyleyerek çok sayıda alışveriş merkezinin kapatılacağını iddia etti.

GÜNDEM 11.07.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Erkek giyim markası Kığılı'nın sahibi Abdullah Kığılı Türkiye'de AVM denizinin bittiğini söyleyerek çok sayıda alışveriş merkezinin kapatılacağını iddia etti.

Avrupa'da en çok alışveriş merkezi olan ülke sıralamasında birinci basamakta yer alan Türkiye alarm vermeye başladı. Ekonomik durgunluk ile beraber pek çok alışveriş merkezinde boş dükkan sayısı rekor seviyelere ulaşırken alışveriş merkezi sayısı tartışmalara neden oldu. Abdullah Kığılı "Türkiye'de AVM Denizi Bitti" Türkiye'nin en büyük erkek giyim markalarından biri olan Kığılı Giyim'in sahibi olan Abdulllah Kığılı çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Türkiye'de Alış Veriş Merkezi denizinin sona erdiğini belirten Abdullah Kığılı "İstanbul Büyükdere Caddesi'nde 5 km üzerinde 10 tane, Kocaeli sınırına kadar 100'ün üzerinde AVM var. Anadolu'da da benzer sıkıntıyı 2-3 yıl içinde göreceğiz.Konya, Denizli, Gaziantep, Kayseri, Adana, Kocaeli gibi şehirlerde AVM'ler kapanacak çünkü bu şehirler birden fazla AVM'yi kaldırmıyor. Bu AVM'ler ya okula ya hastaneye dönecek" dedi. Benzer uyarıları 5 sene önce yaptığını dile getiren Kığılı gelinen noktada uyarılarının ne kadar doğru olduğunu zamanın gösterdiğini dile getirdi. Giyim Sektörü Bankalara Çalışıyor! Abdullah Kığılı bankaları da eleştirerek "Bankalar bizi kemiriyor. Banka en büyük kârı kredi kartından yapıyor. Diyelim bizden 6 taksitle 1000 liralık alışveriş yaptın. Bunun ilk iki taksidi bana ait. Ondan sonrakiler bankaya. Banka provizyon veriyor, biz de ürünü veriyoruz. 1000 lirayı ertesi gün nakde çevirmek istediğin zaman 2 ay için 1000 TL üzerinden yüzde 5 kesinti yapıyor. Eğer nakde çevirmezsen yani kesinti faizi ödemek istemezsen 1000 TL'nin ilk 500 TL'sini 35-40 gün arasında alabiliyorum. İkinci 500 TL'yi almak için ise 75-80 gün bekliyorum.Vatandaş ise ödemediği her kuruş için faiz ödüyor. Bankadan kredi kullanmak kredi kartına komisyon ödemekten daha kârlı. Banka komisyon oranlarında asla geri adım atmıyor. Kredi kartlarına çalışıyoruz" diyerek bankaların uygulamış oldukları sistemi eleştirdi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@