Avrasya Araştırma Son Anket Sonuçları: Bugün Erken Seçim Olursa, Yapılsa Kim Kazanır?

Siyaset kulisleri ısınırken Avrasya Araştırma Şirketi Mayıs ayının son anket sonuçlarını açıkladı. Bugün seçim olsa kim kazanır, Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, İYİ Parti, CHP, MHP son oy oranları!

Gündem 08.05.2022 - 12:40 08.05.2022 - 12:59 Gülcan Özer

Avrasya Araştırma Şirketi'nin başkanı Kemal Özkiraz gerçekleştirmiş oldukları son araştırma çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Siyaset kulislerinde son dönemde ekonomik dalgalanma ve mülteciler ile ilgili tartışmalar gündemi meşgul etmeye devam ederken erken seçim sesleri yeniden yükselmeye başlamıştı. 

Erken seçim olmasa dahi normal seçimler için de tarihin yaklaşması ile anket çalışmaları hız kazanırken son anket sonucu açıklaması da Avrasya Araştırma Şirketi'nin başkanı Kemal Özkiraz tarafından yapıldı. Son dönemde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ümit Özdağ arasında yaşanan polemik ile siyaset kulisleri bir kere daha hareketlenmişti.

BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR ANKETİ! PARTİLERİN SON OY ORANLARI YÜZDE KAÇ?

Muhalefete yakın anket şirketleri arasında gösterilen Avrasya Araştırma Şirketi tarafından sahada 2 bin 460 kişi ile yüz yüze yapılan görüşmeler ile gerçekleştirilen son anket sonuçları açıklandı. Kemal Özkiraz tarafından açıklanan anket sonuçlarında İYİ Parti'nin oy oranlarında yaşanan düşüş dikkat çekti. 

özkiraz son anket soncu

Ankete katılan kişilere yöneltilen "Erken seçim olması durumunda hangi partiye oy verirsiniz?" sorusunda birinci parti CHP olarak çıkarken kararsızlar dağıtılmadan önce CHP'nin oy oranı yüzde 28 ve AK Parti'nin oy oranı ise yüzde 27,1 olarak çıktı. İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 11,6 olarak ilan edilirken MHP'nin oy oranı ise yüzde 9 oldu. 

erken seçim anket sonucu

BUGÜN ERKEN SEÇİM OLURSA HANGİ PARTİ KAZANIR, AK PARTİ KAYBEDER Mİ?

Özkiraz "bugün erken seçim olursa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusunda ise yine birinci partinin yüzde 30,5 oy oranı ile CHP olduğunu söyledi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@