Avrupa'da Koronavirüs Şoku! Almanya Başbakanı Angela Merkel Karantina Altında!

Koronavirüs tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken Almanya Başbakanı Angela Merkel'in karantinada olduğu açıklaması yapıldı.

GÜNDEM 22.03.2020 - 21:55 15.07.2021 - 00:09

Koronavirüs tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken Almanya Başbakanı Angela Merkel'in karantinada olduğu açıklaması yapıldı. Ölümcül salgın tüm dünyaya korku salmaya her gün 1000'den fazla insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor.

Çin'in Vuhan şehrinden çıkıp tüm dünyaya yayılan ölümcül salgın Koronavirüs insanları tehdit etmeye hızını arttırarak devam ediyor. Her devlet kendi tedbirlerini hemen hemen her gün geliştirirken Almanya'dan ilginç bir haber geldi.Almanya Başbakanı Angela Merkel'in koronavirüs sebebiyle kendisini karantinaya aldığı duyuruldu. Almanya'da Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan yazılı açıklama ile duyurulan gelişmenin ayrıntıları da belli oldu.Angela Merkel'e geçtiğimiz cuma günü zatürre aşısı yapıldı. Aşıyı yapan doktora daha sonra koronavirüs teşhisi koyuldu. Bu haber üzerine Angela Merkel vakit geçirmeden kendisini karantina altına aldı. Başbakan Merkel'in kurallara uyacağı ve karantina süresi boyunca evinden dışarıya adım atmayacağı belirtildi.Öte yandan Avrupa'da koronavirüs şiddetini çok üst noktadan göstermeye devam ediyor. Dünyada en çok ölümün gerçekleştiği İtalya'da kabus hız kesmiyor. İtalya'da son 24 saatte 650 kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Ülkede bugüne kadar yaklaşık 6000 kişi koronavirüs sebebiyle öldü.Emlak365


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@