Avrupa'da Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Citroen Ami Türkiye'de! İşte Fiyatı

Avrupa'da uygun fiyata satılan ve fiyatıyla dikkat çeken Citroen Ami, Türkiye'ye geldi. Türkiye'de de satılan en ucuz arabanın fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Avrupa'da Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Citroen Ami Türkiye'de! İşte Fiyatı

Otomobil fiyatlarındaki yükseliş her geçen gün devam ediyor. Dolar kurunun yükselişi ve buna paralel değişen vergiler fiyatları doğrudan etkiliyor. İkinci el pazarında da hemen hemen aynı problemler yaşanıyor. Vatandaşın gücü ne sıfıra ne de ikinci ele yetiyor. Araba almak isteyenler için Citroen bir süre önce dünyanın en ucuz otomobillerinden birini tanıtmıştı. Ami nihayet Türkiye'de de satışa sunuldu.

TÜRKİYE'DE SATILAN EN UCUZ ARABA OLDU

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Citroen, şehir içi ulaşımda kullanılmak üzere tasarladığı 2 kişilik elektrikli aracı Türkiye'ye getirdi. Citroen Ami, motosikletlere alternatif olarak 4 tekerlekli, 5.5 kWh, 50 km azami hız ve 70 km menzile sahip Asıl dikkat çeken yanı ise özellikleri değil fiyatı. Citroen Ami için satış fiyatı 215 bin TL olarak belirlendi. Bu nedenle araç, Türkiye'de satılan en ucuz araba unvanı aldı. Dört tekerlekli bir motosiklet olan Citroen Ami, Avrupa'da 6 bin euroya satılıyor.

citroen ami türkiyede

Fransa'da B sınıfı ehliyet gerektirmeyen Ami'yi kullanmak için 14 yaşını doldurmuş olmak yeterli. Diğer Avrupa ülkelerinde ise yaş sınırı 16. Türkiye'de kullanım için ehliyet şartı aranıp aranmayacağı ise belli değil.

CİTROEN AMİ ÖZELLİKLERİ

4 tekerlekli motosiklet olarak tanımlanan Citroen Ami'nin özellikleri şöyle: Batarya: 5.5 kwh’ lik lityum iyon pil / 3 saatte şarj olabiliyor, Menzil: 70 km, Hız: 50 km/s, Ağırlık: 485 kilogram.