Avusor Yaylası Kaçak Yapılaşma İle Mücadelede Zorlanıyor!

Türkiye'nin doğa cenneti yaylaları arasında yer alan Avusor Yaylası kaçak yapılaşma ile mücadelede görülmemiş bir önlem ile gündeme geldi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 30.07.2019 - 09:21 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Türkiye'nin doğa cenneti yaylaları arasında yer alan Avusor Yaylası kaçak yapılaşma ile mücadelede görülmemiş bir önlem ile gündeme geldi.

Doğanın insanoğluna en büyük mirası olan Karadeniz Yaylaları ne yazık ki kaçak yapılaşma kurbanı olmaya devam ediyor. Kaçak yapılar ile mücadele konusunda bakanlığın aldığı önlemler yetersiz kalırken Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Komilo Köyü Muhtarı Lütfü Sezgin aldığı önlem ile gündeme oturdu. 

İş Makinesi Tuttu, Yolu Kayalar İle Kapattı! Komilo köyü, Köprübaşı köyü ve Kadıköy köy sakinlerinin kullandığı Avusor Yaylası son dönemde kaçak yapılar tarafından adeta istila edildi. Yaşanan olumsuzlukların ardından Komilo Köyü Muhtarı Lütfü Sezgin çok konuşulacak bir önlem aldı ve inşaat alanını kapattı. Yola da büyük kayalarla barikat kuran muhtar Sezgin böylelikle kaçak yapı inşatı daha başlamadan kaçak yapılaşmayı durdurdu. Konu hakkında gelen soruları yanıtlayan Muhtar Lütfü Sezgin “Örnek olacak bir uygulama olabilir. Arsa açıldığı an müdahale edersen vatandaşında canı yanmaz” diyerek kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsaade etmeyeceklerini söyledi.  Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@