Ay Ortası Konut Kredisi Faizleri! En Düşük Maliyetli Ev Paketleri

Şubat ayının ortasında konut kredisi ile ev almak isteyenler için hangi bankanın yüzde kaç faiz oranıyla kredi verdiğine ilişkin liste ile konut kredisi ile ev alımlarında yıllık maliyet tutarları.

Finans 14.02.2022 - 09:58 14.02.2022 - 09:58 Mustafa Karagöz

Ev alımlarında ilk tercih olan konut kredileri, şubat ayı ortasında kamu bankalarının kredi faiz oranları ile özel bankaların kredi faiz oranları arasında oluşan makas ile gündemde. Kamu bankaları aylardır devam ettirdiği kampanyalı oranlarına devam ederken özel bankalar, kamu bankalarının sunduğu oranlara yaklaşmadılar bile. En uygun şekilde kredi kullanarak ev almak isteyenler için güncel listeyi son haliyle paylaşıyoruz. 

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM

14 Şubat Pazartesi günü ile başlayan hafta içinde konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için yukarıda da bahsettiğimiz gibi devlet bankalarının sunduğu oranlar ilk sırada yer alıyor. Bu oranların dışında bazı kampanyalı kredi paketleri bulunuyor. Son olarak ise özel bankaları tercih edecekler için faiz oranları yükseliyor. 

KAMPANYALI KREDİ PAKETLERİ

Kampanyalı kredi paketlerinde 3 farklı faiz oranı bulunuyor. Bu oranlardan 2'si yüzde 1.00 seviyenin altında olurken iki kredi de özel şartların sağlanması durumunda verilecek. Bir diğer faiz oranı ise diğer bankalara göre daha düşük seviyede yer alıyor. 

0.88 Faizli Kredi

Kentsel dönüşüm kapsamında Çevre Bakanlığı desteği ile sağlanan kentsel dönüşüm kredisi hak sahibi olanlara sağlanır. Kredi oranları 0.88, 0.92 ve 0.96 olarak uygulanır. 

0.89 Faizli Kredi 

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sağlanan bu finansman paketi, banka konutları alımında geçerli. Türkiye Finans'ın satışa çıkardığı dairelerden almak isteyenler 120 ay vadeli 0.89 kar payı oranlı finansman paketini çekebilirler. 

1.25 Faizli Kredi

Vakıfbank ve Ziraat Bankası müşterilerinin A sınıfı enerji kimlik belgesine sahip dairelerden almaları durumunda 1.25 faizle kredi kullanabileceklerini ilan etti. 

14 şubat konut kredisi faizleri

KAMPANYASIZ KONUT KREDİSİ PAKETLERİNDE HAFTANIN FAİZ ORANLARI

Kampanyasız konut kredisi faiz oranlarında devlet bankalarının ayrı bir bant aralığından, özel bankaların farklı bir seviyede kredi verdiklerini Aktarmıştık. İşte bankaların o oranları. 

Devlet Bankaları

Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank iki kredi faiziyle ev alımlarına aracılık eder. Birinci paket sıfır ev alımları için geçerli olup 1.20 aylık faiz oranına sahiptir. İkinci paket tüm daireler için geçerli olup 1.29 faizle kullanılabilir. 

Özel Bankalar

Akbank şubat ortasında yüzde 1.99 aylık faizle 120 ay vadeli konut kredisi verirken Yapı Kredi Bankası'nın faiz oranı yüzde 1.98 olarak açıklandı. Türkiye İş Bankası'da 1.99, Garanti BBVA 2.02 ve İNG Bank 2.05 aylık faiz ile ev alımlarına aracılık eder. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@