Ayaklar Yerden Kesiliyor! Akbank'tan Çok Uygun Faizli 80 Bin TL Taşıt Kredisi Kampanyası

Yeni bir otomobil satın almak için taşıt kredisi kullanmak isteyenlere Akbank'tan önemli fırsatlar veriliyor. Akbank taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Ayaklar Yerden Kesiliyor! Akbank'tan Çok Uygun Faizli 80 Bin TL Taşıt Kredisi Kampanyası

Otomobilde ÖTV indirimleri yapılması çok sayıda insanın araç satın almak isteklerini arttırdı. Ertelenmiş talepler verilen fırsatlarla yeniden gündeme gelirken vatandaşlar taşıt kredisi seçeneğini de kullanmak istiyorlar. Bir anda yüklü bir tutarı otomobile ödemek istemeyenler taşıt kredisi kullanarak aydan aya taksitler halinde ödeme yapıp araç sahibi olmak istiyorlar.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Akbank da taşıt kredisi imkanı veren bankalar arasında yer alıyor. Bu imkanı değerlendiren Akbank müşterileri piyasanın çok altında maliyetlerle otomobil finansmanı elde edebiliyorlar. Bunun için Akbank taşıt kredisi kampanyasının avantajlarını araştıran vatandaşlar cazip imkanları kullanmak için sabırsızlanıyorlar.

Akbank tarafından yapılan taşıt kredisi kampanya açıklamasına göre bu imkandan 18 yaşından büyük olan müşteriler risk ve istihbaratta herhangi bir olumsuzluk olmaması durumunda yararlanabiliyorlar. Müşterilerden taşıt kredisi başvuruları sırasında gelir belgesi istenmektedir. Gelirini belgeleyen müşteriler kolay bir şekilde taşıt kredisi çekebilmekteler.

Akbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında kredi başvurusu yapan müşterilerin talep ettikleri kredinin aylık taksiti hane halkı aylık ortalama gelirinin yüzde 50'sinde fazla olamıyor. Bu tutarın üzerindeki taksitlendirmeler Akbank tarafından yapılmıyor. Dolayısıyla taşıt kredisi miktarı da hane halkı aylık ortalama gelirine göre belirleniyor.

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından hayat sigortası yaptırılmaktadır. Bu hayat sigortası hem bankayı hem de müşteriyi güvence altına almaktadır. Olası bir olumsuzluk durumunda hayat sigortası kredi geri ödenmesinde garanti olmaktadır. Ayrıca yine kampanya kapsamında satın alınacak olan otomobile kasko sigortası yaptırılması zorunluluğu bulunmaktadır.

Akbank taşıt kredisi kullanılan otomobil üzerinde rehin işlemi tesis etmektedir. Böylece otomobile dair kredinin geri ödenmesinde Akbank bu aracın mülkiyetini devralıp kredi zararını karşılayabilmektedir. Bu rehin işlemi aynı zamanda otomobilin satışını da engellemektedir. Kredi borcu ödenmeden rehin işlemi kaldırılamamaktadır.

AKBANK 80 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT TABLOSU HESAPLAMA

akbank taşıt kredisi maliyet tablosu hesaplama

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,57 oranında kredi faizi uygulanmaktadır. 48 ay vadeli 80 Bin TL tutarındaki taşıt kredisi için Akbank müşterileri bankaya her ay 2.546 TL kredi taksit ödemesi yapmaktadırlar.

SONRAKİ HABER