Ayazağa İETT Garajı Satılıyor! İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İlanı Yayımladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi arsa satış ilanı yayımlandı. İBB Ayazağa İETT Garajı için yayımlanan satış ilanı büyük yankı uyandırırken tahmini satış rakamı 1 milyar 200 milyon TL olarak duyuruldu.

Emlak Haberleri 17.10.2021 - 16:19 17.10.2021 - 16:19 Gülcan Özer

Son dönemde yayımlamış olduğu yüksek tutarlı arazi satış ilanları ile büyük yankı uyandıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu ilanlara bir yenisini daha ekledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan satış ilanında Ayazağa İETT Garajı'nın satışa çıkarıldığı ilan edildi. 

İBB AYAZAĞA İETT GARAJI SATIŞ BEDELİ KAÇ TL?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa sunulan Ayazağa İETT Garajı için istenilen bedelde belli oldu. Sarıyer Ayazağa'da yer alan 49 dönüm büyüklüğe sahip olan İETT garajı için verilen ilandan önce hatırlanacağı üzere İBB yönetimi Ataşehir'deki metro istasyonu da satışa sunulmuştu. 

49 dönümlük deva arazi için kapalı teklif usulu artırma yöntemi ile satış yapılacağı belirtilirken ihalede yer alan Sarıyer Ayazağa İETT Garajı Arazi bedeli ise ihale metninde 1 milyar 200 milyon TL artı KDV olarak yer aldı. 

Toplam büyüklüğü 49 bin 360,29 m2 olarak duyurulan arazi Ayazağa Mahallesi 10636 ada 3 parselde yer alıyor. Garajin ihalesine girmek isteyen kişi ya da kurumların ihale şartnamesi alması gerekirken söz konuşu ihale şartnamesi 25 bin TL + KDV ücret ödenerek İBB Satınalma Daire Başkanlığı İhale İşleri Müdürlüğü Hizmet İşleri Şefliği üzerinden temin edilebilecek. 

İhaleye katılmak isteyen kişi ya da kurumların ihale teklif mektuplarını en geç 27 Ekim tarihine kadar idareye teslim etmeleri gerekecek. Bu tarihe kadar teslim edilmeyen teklif mektupları idare tarafından ihalede dikkate alınmayacak. İhalede arazi için en yüksek teklifi veren kişi ya da kurum ihaleyi kazanmış kabul edilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@