Ayçiçek Yağı Fiyatları Durdurulamıyor! BİM, A101, ŞOK Sıvıyağ Fiyatları Zamlandı

Mutfaklara ateş düşüren yağ fiyatları ne yazık ki yükselişini sürdürdü. Ayçiçek yağı fiyatları zamlandı. En ucuz ayçiçek yağı ne kadar, marketlerde yağ fiyatları kaç TL?

Gündem 14.11.2021 - 11:00 14.11.2021 - 11:01 Gülcan Özer

Ayçiçek yağı fiyatları zamlanmaya devam ediyor. Enflasyonda yaşanan yükseliş zam yağmuruna dönerken bir yandan da koronvirüs salgını nedeni ile tedarikte ve üretimde yaşanan sorunlar fiyatlarda yükselişe neden oluyor. 

Özellikle de sıvıyağ fiyatlarında yaşanan artış ve 5 litrelik sıvıyağ fiyatları vatandaşın tekpisine neden olurken son zam haberi BİM'den geldi. BİM ayçiçek yağı fiyatları için yeni zam haberi verirken öncesinde de hatırlanacağı üzere Şok ve A101 zincir marketlerde zam haberi gelmişti. 

BİM AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI ZAMLANDI! 5 LİTRELİK SIVIYAĞ FİYATI KAÇ TL, NE KADAR?

Milli Gazete tarafından yapılan habere göre zincir marketler Rekabet Kurumu tarafından kesilen cezadan sonra pek çok üründe zam yağmuru başladı. Bu ürünlerden biri de ayçiçek yağı oldu. Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklama ile hatırlanacağı üzere 5 zincir markete para cezaları kesilmiş, en yüksek cezayı ise BİM almıştı. 

BİM tarafından bazı ürünlerin fiyatlarında güncellemeye giderken ayçiçek yağı zamlandı. 5 litrelik ayçiçek yağı fiyatı 9,47 oranında zamlandı. Gelen zamların ardından BİM marketlerde satışa sunulan 5 litrelik SOLE pet şişeli ayçiçek yağı fiyatı 74,90 liradan 82 liraya yükselmi oldu. 

A101 ayçiçek yağı fiyatları da daha önce zamlanmış, gelen zamların ardından 5 litrelik Vera ayçiçek yağı satış fiyatı pet ambalajda 82 liraya yükselmiş, ŞOK marketlerde satılan Evin marka ayçiçek yağı satış fiyatı da 5 litrelik pet ambalajında 82 lliraya çıkmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@