Ayda 1.000 TL Taksit Ödeyerek İş Bankası'ndan Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekilebiliyor?

İhtiyaç kredisi çekmek için şartlarını zorlayan vatandaşlar aylık 1.000 TL taksit ödeyerek kaç TL nakit desteği alabileceklerini merak ediyorlar. İş Bankası 1.000 TL taksitle kaç TL kredi veriyor?

Finans 15.04.2022 - 21:35 15.04.2022 - 21:35 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit ihtiyaçlarının zirveye çıktığı süreçte vatandaşlar ihtiyaç kredisi imkanlarını araştırıyorlar. İhtiyaç kredisi kullanarak bütçelerine denge getirmek isteyenler hangi şartlarda bu nakit desteklerini alabileceklerini merak ediyorlar. İş bankası da yoğun bir şekilde ihtiyaç kredisi veren finansal kurum olarak müşterilerine bu imkanı sağlıyor. Peki İş Bankası hangi şartlarda müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyor? 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler bazı koşullara uymak durumundalar. İş bankası müşterilere 36 aya kadar vade ile ihtiyça kredisi imkanı sağlıyor. Ancak BDDK'nın kararı gereği bu azami vade süresinde bir sınırlama uygulanıyor. Müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vade ile kullanabiliyorlar. Ancak talep edilen kredi miktarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman azami vade süresi 24 aya kadar düşürülüyor. 

İş bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere uygulanan aylık faiz oranı da merak ediliyor. İş Bankası müşterileri aylık yüzde 1,90 faizle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu kredi maliyeti diğer bankalar ile karşılaştırıldığında İş Bankası'nın düşük maliyetle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında olduğu görülüyor. Özel bankaların büyük bir çoğunluğu müşterilerine yüzde 2 aylık faizin üzerinde bir maliyetle ihtiyaç kredisi kullandırıyorlar. 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kulllanmanın ek bazı avantajları da bulunuyor. Bu kapsamda müşteriler kredi geri ödeme sürecinde zor durumda kalmamaları için özel ödeme planı seçme imkanına sahipler. İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanırken müşteriler kendi bütçelerine göre bir ödeme planı tercih edebiliyorlar. Bu şekilde hazırlanan ödeme planları ile kullanılan ihtiyaç kredilerinin sorunlu kredilere dönüşmesi engelleniyor. 

İŞ BANKASI 1.000 TL TAKSİTLE NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR?

iş bankası ihtiyaç kredisi hesaplama ayda 1000 tl taksit

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek için başvuru yapan müşterilere tüm vadelerde aylık yüzde 1,90 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli kredi hesaplamalarına göre ayda 1.000 TL taksit ödeyerek İş Bankası'ndan 24.379 TL ihtiyaç kredisi çekilebiliyor. Bu kredi için müşteriler günü gününe ödeme yaparlarsa ve herhangi bir gecikmeye düşmezlerse toplam kredi maliyeti 36 Bin TL oluyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@