Ayda 1.449 TL Taksit Ödeyen Ev Sahibi Olacak! TOKİ Yeni Başvuruya Açılan Ucuz Konutlarını Satışa Sundu

TOKİ dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik olarak satışa sunulan yeni konut projelerini resmi sitesi üzerinden duyuldu. Kira öder gibi ev sahibi yapacak ucuz TOKİ projeleri...

Toki 12.04.2022 - 15:15 12.04.2022 - 15:18 Gülcan Özer

Konut fiyatlarında yaşanan artış en çok dar ve orta gelirli vatandaşları olumsuz etkilemiş, özellikle de dar gelirli vatandaşlar için ev sahibi olmak imkansız bir hale gelmişti. Konut fiyatlarının 1 milyon TL seviyesini aşması ile vatandaş için birikim yaparak ev sahibi olmak hayal olurken yükselen faiz oranları nedeniyle zaten asgari ücretli çalışanlar bankadan kredi onayı alamamaya başlamıştı. 

Süreçte vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olma hayallerini süsleyen tek kurum TOKİ olarak kalmıştı. Alınan karar kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ hatırlanacağı üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edilmişti. Bu adımın ardından TOKİ sadece sosyal konut projelerine yönelmiş, alt ve orta gelir grubu vatandaşlar için ev üretmeye başlamıştı. 

TOKİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJELERİ NİSAN 2022!

Nisan ayına özel olarak satışa sunulan yeni konut projelerini duyuran TOKİ resmi sitesi üzerinden başvuruları almaya başladığı yeni evlerin duyurularını yayımladı. Yayımlanan ilanlar kapsamında ucuz evler kamuoyuna duyurulurken aralarında Ankara, Bitlis, Bursa, İzmir, Karaman ve Kilis illeri için başvurular başladı. 

genel satış listesi toki

BURSA İNEGÖL TOKİ EVLERİ SON DAKİKA SATIŞ DUYURUSU: BAŞVURU BAŞLADI! 

Yayımlanan ilanlar kapsamında ekonomik fiyat seçenekleri sunulan illerden biri de Bursa olarak öne çıktı. Bursa'nın İnegöl ilçesinde yer alan 2+1 konut 70 adet, 3+1 konut 18 adet olmak üzere toplam 88 adet konut kira öder gibi taksitle satışa sunuldu. 13 Nisan 2022 Çarşamba günü itibari ile başvurulara açılan projede isteyen kişiler Halkbank Bursa şubeleri üzerinden isteyen kişiler ise e-Devlet TOKİ başvuru sayfası üzerinden işlemlerini tamamlayabilecekler. 

bursa fiyatı

Projeden konut almaya hak kazanan kişiler 2+1 konutlarda 231 bin 991 liradan başlayan evler için 57 bin 997 TL peşinat öderken aylık taksit tutarı ise 1.449 TL olarak uygulanacak. 3+1 konutlarda en düşük satış fiyatı 359 bin TL olarak uygulanırken en yüksek satış fiyatı ise 653 bin 923 TL olarak uygulanacak. 3+1 konutlarda en düşük satış fiyatı ise 2 bin 243 TL olarak belirlenmiş durumda. Konutlarda yüzde 25 peşinat ve 120 ay taksit seçenekleri bütçelere göre belirleniyor.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@