Ayda 1.500 TL Taksitle İş Bankası Ne Kadar Konut Kredisi Veriyor?

Konut kredisi kullanmak isteyenlere son dönemlerde cazip imkanlar sunan bankalar arasında yer alan İş Bankası aylık 1.500 TL taksitle ne kadar konut kredisi veriyor? 

Finans 02.10.2021 - 18:56 02.10.2021 - 19:01 Engin Uzunoğlu

Konut kredisi kampanyalarında son dönemlerde bazı bankalar düşük maliyetler ile tüm dikkatleri üzerilerinde toplamayı başardılar. İş Bankası da müşterilerine uygun maliyetlerle konut kredisi veriyor. Peki İş Bankası konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? İş Bankası hangi şartlarda müşterilerine ev finansmanı veriyor. İş Bnakası ev kredisi özellikleri nelerdir? 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI 

İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriler ev satın alırken uygun maliyetlerle nakit desteklerini kolay bir şekilde alabiliyorlar. İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmanın bazı şartları bulunuyor. Öncelikle bu krediler en fazla 120 aya kadar vadeli olabiliyor. Bu vade süresinin üzerinde herhangi bir şekilde konut kredisi müşterilere vrilmiyor. 

İŞ Bankası konut kredisi kampanyasının bir başka özelliği de müşterilere sunulan esnek ödeme imkanları oldu. Müşteriler kredi geri ödemelerini kendi bütçelerine göre planlayabiliyorlar. Bu konuda inisiyatif tamamen müşteriye bırakılıyor. Dileyen müşteriler aylık eşit taksitli, iki veya üç ayda bir eşit taksitli veya daha yüksek aralıklı eşit taksitli şeklinde planlama yapabiliyorlar. 

İş Bankası müşterileri konut kredisi kullanırken bazı kurallara tabi tutuluyorlar. Öncelikle bankaya konut kredisi başvurusunda bulunulduğunda ilk olarak satın alınacak konut için ekspertiz raporu çıkartılıyor. Bu ekspertiz raporunda satın alınmak istenen ev işin piyasa değeri hesaplaması yapılır. Kredilendirme hesaplaması da bu değer üzerinden gerçekleşir. 

İş Bankası konut kredisi kampanyasınıun bir diğer avantajı ise düşük faiz oluyor. Banka tarafından ev satın almak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,38 faizle konut kredisi veriliyor. Bu faiz oranının en dikkat çekici detayı ise şu anda piyasadaki en düşük faizli konut kredisinin aylık yüzde 1,37 olması. Dolayısıyla İş Bankası da oldukça düşük maliyetlerle konut kredisi veriyor. 

AYLIK 1.500 TL TAKSİTLE NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLİR?

iş bankası konut kredisi hesaplama-4

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyen müşteriler aylık ödeyebilecekleri taksitlere göre ne kadar konut kredisi alabileceklerini merak ediyorlar. 120 ay vadeli ve aylık 1,38 faizli konut kredisi hesaplamalarına göre ayda 1.500 TL taksit ödemek isteyenler bankadan 87.709 TL konut kredisi çekebiliyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 180 Bin TL olduğu bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@