Ayda 2 Bin TL Taksit Ödeyerek Yapı Kredi Bankası'ndan Ne Kadar Konut Kredisi Çekilir?

Yeni bir ev satın almak isteyenlerin aradıkları finansman desteği Yapı Kredi Bankası tarafından veriliyor. Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası şartları nelerdir? 

Finans 21.10.2021 - 23:37 21.10.2021 - 23:43 Engin Uzunoğlu

Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerin ev sahibi olabilmeleri için tüm kredi muslukları açıldı. Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenler Yapı Kredi Bankası'nın konut kredisi kampanyasının şartlarını merak ediyorlar. Yapı Kredi Bankası hangi koşullarla konut kredisi veriyor. Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyasının maliyetleri nelerdir? 

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Ev sahibi olmak isteyenler için finansman desteği veren Yapı Kredi Bankası oldukças önemli imkanları müşterilerinin kullanımına sunuyor. Konut kredisi çekmek isteyen müşterilere 120 aya kadar vade ile bu krediler veriliyor. 10 yıllık vadelerde kullanılan konut kredisi taksitleri bu şekilde düşürülebiliyor. Kolayca geri ödenebilen bu konut kredisi ile ev sahibi olma hayalleri de gerçeğe dönüşüyor. 

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Yapı Kredi Bankası'nın konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyenler kredi faizini öğrenmek istiyorlar. Faizlerde güncelleme yapan Yapı Kredi Bankası konut kredisini müşterilerine aylık yüzde 1,44 faizle veriyor. Uygun denilebilecek bir faizle konut kredisi veren Yapı Kredi Bankası ev satın alacak müşterilerinin en büyük destekçisi olmayı sürdürüyor. 

Konut kredisi kampanyası kapsamında Yapı Kredi Bankası'ndan en iyi faiz oranı ile kredi çekebilmek için DASK ve Yuvam poliçelerinin aynı bankadan yenileme talimatlı olarak yapılması gerekiyor. 

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi çekebilmek için müşterilerden özel bir şart şartı da isteniyor. Buna göre konut kredisi talep eden müşteriler bu kredilerin vade sürelerinin sonunda azami 70 yaşında olmalılar. Bu şartı yerine getirmeyen müşterilere ya konut kredisi verilmiyor ya da daha kısa vadelerde konut kredisi imkanı tanınıyor. 

Yapı Kredi Bankası'nın konut kredisi kampanyasının bir diğer özelliği de müşterilerin kredi taksitlerini diledikleri gibi dönem ve tutar olarak belirleyebilmesi oldu. Ek olarak müşteriler diledikleri gibi ara ödeme yaparak kredi taksitlerinin miktarını azaltma veya tamamen kredi borcunu kapatma imkanına da sahip oluyorlar.

AYDA 2 BİN TL TAKSİTLE NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLİR?

ykb konut kredisi hesaplama-1

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyenlere bilindiği gibi aylık yüzde 1,44 faiz oranı uygulanıyor. 120 ay vadeli konut kredisi kullanıp ayda 2 Bin TL taksit ödeyen müşteriler Yapı Kredi Bankası'ndan 113.910 TL konut kredisi kullanabiliyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@