Ayda 3.000 TL Taksitle İş Bankası Müşterileri Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirler?

Konut kredisi çekmek isteyenler kredi maliyetlerini araştırıyorlar. İş Bankası aylık 3.000 TL taksitle kaç TL konut kredisi veriyor? 

Finans 21.02.2022 - 00:59 21.02.2022 - 00:59 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de ev sahibi olmanın mali koşulları her geçen gün daha fazla ağırlaşıyor. Bu ağırlaşan şartlardan endişe eden vatandaşlar ise bir an önce ev satın almak istiyorlar. Ancak yüksek maliyet gerektiren ev satın alma işlemi için gereken toplam bütçe bir anda ortaya koyulamıyor. Eksik kalan, gereksinim duyulan tutarlar bankaların konut kredisi kampanyalarından yararlanılarak temin edilebiliyor. Bu şekilde konut finansmanı sorunu aşılabiliyor.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

İş Bankası’ndan konut kredisi kullanmak sıkça tercih edilen konut finansmanı elde etme yolu oluyor. Türkiye’nin köklü bankalarından olan İş Bankası, müşterilerin konut satın almalarını finansal olarak destekliyor. Ancak bunun da belirli maliyetleri oluyor. İş Bankası hangi maliyetlerle konut kredisi veriyor? İş Bankası’ndan konut kredisi çekenler hangi maliyetleri karşılamak durumunda kalıyorlar?

İş Bankası tarafından yapılan son faiz bilgilendirmesine göre müşterilere aylık yüzde 1,99 faiz uygulanarak konut kredisi veriliyor. Bu şekilde konut kredisi çeken müşteriler meydana gelen maliyetleri karşılamış oluyorlar. İş bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriler en fazla 120 aya kadar vadelendirme işlemi yapabiliyorlar. 10 yıllık taksite bölünen konut kredisi borcu aydan aya ödenerek kapatılabiliyor.

İŞ BANKASI’NDAN NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

İş Bankası’ndan müşterilerin en fazla ne kadar konut kredisi çekebilecekleri en çok merak edilen hususlar arasında yer alıyor. İş Bankası müşterilerinin konut kredisi üst limitleri satın alacakları evlerin değerlerine göre değişebiliyor.

Konut kredisi başvurusu yapan müşterilerin satın almayı düşündükleri ev için bir ekspertiz raporu alınıyor. Tamamen lisanslı bir kuruluşun hazırladığı ekspertiz raporunda ev için ekspertiz değeri belirleniyor. Eğer bu değer 500 Bin TL’nin altındaysa yüzde 90 oranında kredilendirme yapılıyor. Ancak evin ekspertiz değeri 500 Bin TL’nin üzerindeyse o zaman en fazla yüzde 80 oranında konut kredisi kullanılabiliyor. 

AYDA 3.000 TL TAKSİTLE NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLİR?

iş bankası konut kredisi hesaplama-9

İş Bankası konut kredisi kullanan müşterilerine aylık yüzde 1,99 faiz uyguluyor. 120 ay vadeli kredide 3.000 TL taksit ödeyerek İş Bankası’ndan 136.584 TL konut kredisi çekilebiliyor. Bu kredinin toplam maliyeti de 360 Bin TL oluyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@