Ayda 3.326 TL Taksitle İş Bankası Kaç TL Taşıt Kredisi Veriyor? İşte Yeni Maliyet Hesaplaması!

Otomobil satın alırken finansal destek ihtiyacı hissedenlere İş bankası tarafından taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. İş Bankası taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Finans 03.01.2022 - 00:56 03.01.2022 - 00:56 Engin Uzunoğlu

Otomobil sektöründe bir süredir fiyat indirimleri gündem olunca insanların taşıt kredilerine olan ilgisi en üst seviyeye çıktı. Bankaların taşıt kredisi kampanyalarını karşılaştırmalı olarak araştıran vatandaşlar bütçelerine uygun olan bir taşıt kredisi kampanyasında karar kılıyorlar. Taşıt kredisi çekmeye karar verilen bankadan taşıt finansmanını alan vatandaşlar hayallerini kurdukları otomobillere kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar. Taşıt kredisi kampanyası ile dikkat çeken bankalar arasında İş Bankası da yer alıyor. Peki İş Bankası taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir? 

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI!

İş Bankası tarafından müşterilerin otomobil satın alma işlemleri için finansal destek veriliyor. Bu finansal desteği taşıt kredisi kampanyalarını kullanarak çeken müşteriler herhangi bir finansal sorun yaşamadan hayallerini kurdukları otomobillerin sahibi oluyorlar. Kullanılan taşıt kredisinin borcu ise taksit taksit kolay bir şekilde geri ödenebiliyor. Bu yöntemle yeni bir otomobil satın almak oldukça kolay olabiliyor. 

TAŞIT KREDİSİ VADESİ EN FAZLA KAÇ AY OLABİLİR?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekecek olan müşteriler kaç ay vade ile bu finansman desteğini alabileceklerini merak ediyorlar. Buna göre müşterilerin kullandıkları taşıt kredisi için azami vade süreleri belirli bir sistemle hesaplanıyor. Fatura değeri 120 Bin TL'nin altında olan otomobiller için verilen krediler en fazla 48 ay, fatura değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için verilen taşıt kredileri en fazla 36 ay, fatura değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan otomobiller için en fazla 24 ay, fatura değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında olan otomobiller için en fazla 12 ay vadeli taşıt kredisi kullanılabiliyor.

EN FAZLA NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLİR?

İş Bankası'nın vereceği taşıt kredisi miktarları için yine otomobillerin fatura değerlerine bakılıyor. Fatura değeri 120 Bin TL'nin altında olan otomobiller için yüzde 70, fatura değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 50, fatura değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 30, fatura değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında olan otomobiller için yüzde 20 oranında kredilendirme yapılabilmektedir. 

İŞ BANKASI 100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

taşıt kredisi hesaplama iş bankası-1

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,75 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi kullananlar vade süresince bankaya her ay 3.326 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyetini ise 159.690 TL olduğu bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@