Ayda 460 TL'ye 12.000 TL İhtiyaç Kredisi! 3 Ay Ertelemeyle Anında ATM Hesabınızda

İhtiyaç kredisi kullanacak olanlar için sunulan en düşük faiz oranıyla 12.000 TL ihtiyaç kredisi ayda 460 TL'ye ödenebilir. İşte bankaların yıl sonunda açıkladıkları kredi paketleri.

Finans 29.12.2021 - 14:10 29.12.2021 - 14:10 Mustafa Karagöz

Ocak 2022'de yükselecek olan maaşları üzerinden kredi çekmek isteyen vatandaşlar yıl sonu kredi kampanyalarını araştırıyolar. 

Daha önceki senelerde bankaların yılbaşı kredi kampanyalarının 2022'ye girerken de devam edip etmeyeceğini merak eden vatandaşlar, en uygun faizle kredi kullanmayı amaçlıyorlar. 

YILBAŞI KREDİ PAKETLERİ 2022

Yeni yıl öncesinde ihtiyaç kredisi kullanacak olanlar için bankalardan özel kredi kampanyaları gelmedi. Hatta tam tersi durumda bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yükselme meydana geldi. 

Bir dönem tüm özel bankalarda yüzde 2.00 seviyesinin üzerine çıkan faiz oranlarının ardından özel bankalardan küçük çaplı indirimler geldi. Özel bankalarda en düşük faiz oranı yüzde 1.94 bandına kadar indi. Özel bankaların birçoğunda ise faiz oranları yüzde 2.03 bandının üzerinde yer alıyor. Bu oran bazı bankalarda yüzde 2.60 bandının üzerine kadar çıkıyor. 

Devlet bankaları yıl sonunda, yeni yıl öncesinde ise en düşük faiz oranıyla kredi veren bankalar konumunda. Vakıfbank müşterilerine ve müşterisi olacaklara en uygun oranı sağlarken Ziraat Bankası ve Halk Bankası ise Vakıfbank'a yakın bir oranda kredi vereceğini duyurdu. 3 bankada da hem ödeme erteleme fırsatı hemde esnek ödeme seçenekleri bulunuyor. 

BANKA BANKA FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi kullanarak acil nakit para ihtiyaçlarını gidermek isteyenler için kamu bankalarının düşük faizli kredi olanakları ile özel bankaların yüksek faizli kredi olanaklarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Vakıfbank yılsonunda ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşterilerine yüzde 1.55, Halk Bankası ve Ziraat Bankası ise yüzde 1.63 aylık faiz oranıyla kredi veriyorlar. 

Denizbank müşterilerinin kredi taleplerini ise yüzde 1.94 aylık faizle sağlıyor. QNB Finanbank yüzde 2.03, İş Bankası yüzde 2.05 ve Akbank ise yüzde 2.60 aylık faizle kredi veriyor. 

12.000 TL KREDİNİN 36 AY VADELİ ÖDEME PLANI

İhtiyaç kredisi kullanarak nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyenler için yılbaşı sunulan faiz oranlarıyla oluşan ödeme planını 36 ay vadeli 12.000 TL kredi planı üzerinden hesapladık. 

Devlet Bankalarının Ödeme Planı

devlet bankaları ihtiyaç kredisi yılsonu 1

Özel Bankaların İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

devlet bankaları ihtiyaç kredisi yılsonu 2

Listede yer alan tüm bankalar müşterilerine 3 ayda ödeme erteleme olanağı sunuyor. 2022'de kredi çekenler istemeleri halinde ilk ödemeleri mart sonunda nisan başında yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@