Ayda 500 TL Taksitle Yapı Kredi Bankası Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Veriyor?

İhtiyaç kredisi kullanmak için Yapı Kredi Bankası'nı tercih eden müşteriler aylık 500 TL taksit ile ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabileceklerini merak ediyorlar. 

Finans 04.10.2021 - 00:22 04.10.2021 - 00:26 Engin Uzunoğlu

Finansal olarak kötü günler geçiren vatandaşlar ihtiyaç kredisi imkanlarını değerlendirmek için bankaların kredi kampanyalarını ve kredi hesaplamalarını merak ediyorlar. Bütçelerine denge getirebilmek için ek kaynak arayışlarını sürdüren vatandaşlar çeşitli bankalarla iletişime geçmeden önce bilgi sahibi olmak istiyorlar. 

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Türkiye'de köklü bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankası da müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına yönelik kredi kampanyaları düzenlemeye devam ediyorlar. En çok talep gösterilen kredi çeşitlerinden olan ihtiyaç kredilerine yönelik Yapı Kredi Bankası da müşterilerine çeşitli imkanlar tanıyor. Avantajlı imkanları kullanan müşteriler kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi kullanıp finansal krizlerine son verebiliyorlar. 

3 AY KREDİ TAKSİTLERİNİ ERTELEME İMKANI

Yapı Kredi Bankası'nın ihtiyaç kredisi kampanyasına göre müşterilere 3 ay ertelemeli kredi desteği veriliyor. İhtiyaç kredisi kullanan müşteriler kredi ödemelerine 3 ay sonra başlıyorlar. Bu süre içerisinde ise müşteriler bütçelerini kredi geri ödemeleri için hazırlayabiliyorlar ve gerekli planlamaları da yapabiliyorlar. 

ykb ihtiyaç kredisi

FAİZ ORANLARI MÜŞTERİYE GÖRE DEĞİŞİYOR

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan ihtiyaç kredisi kampanya açıklamasına göre müşterilere uygulanacak olan faiz oranı hakkında da bilgi verildi. Buna göre ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere  farklı faiz oranları uygulanıyor. Müşterilerin kredi skorlarına göre özel faiz oranı belirleniyor. Bu nedenle net ihtiyaç kredisi faiz oranları kredi başvurusu sırasında belirleniyor. 

24 AY VE 36 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİLERİ

İhtiyaç kredisi veren bankalara bir süre önce BDDK tarafından bazı sınırlamalar getirilmişti. Bu sınırlamalara uymak zorunda olan Yapı Kredi Bankası da kredi limitlerine göre azami vade süresi belirleme uygulamasını devreye soktu. Buna göre 36 ay vadeli ihtiyaç kredilerinde müşterilere en fazla 50 Bin TL kredi verilebiliyor. 50 Bin TL'nin üzerinde olan ihtiyaç kredileri için ise Yapı Kredi Bankası en fazla 24 ay vade imkanı ile nakit desteği veriyor. 

AYDA 500 TL TAKSİTLE NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANILIR?

Yapı Kredi Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmka isteyenler kredi hesaplamalarını da merak ediyorlar. Ayda 500 TL kredi taksiti ödeyenler Yapı Kredi Bankası'ndan 36 ay vadeli 11.134 TL tutarında ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu kredinin aylık faiz oranı ise yüzde 2,39 olarak açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@