Ayda 810 TL Ödemeyi Kabul Edenler TOKİ'den Ev Sahibi Oluyorlar!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar ve orta gelirli aileleri kiradan daha ucuz taksitlerle ev sahibi yapmaya devam ediyor. 

Toki 21.07.2021 - 20:16 21.07.2021 - 20:23 Engin Uzunoğlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar ve orta gelirli ailelerin barınma ihtiyaçlarını gideröek için konut satışlarına devam ediliyor. Türkiye'de 1 milyon aileyi ev sahibi yapan TOKİ sürekli yeni projelşerini devreye sokuyor. 

TOKİ'nin yeni konut projelerine dair planlama ve ihaleler devam ederken satış durumunda olan projelerdeki, konutlar da açık satış yoluyla vatandaşlara satılıyor. TOKİ konut satış ilanlarını çok yakından takip eden vatandaşlar oldukça uygun fiyata ev sahibi olma imkanlarını kullanabiliyorlar. 

TOKİ AÇIK SATIŞ NEDİR?

toki kira öder gibi taksitle ev sahibi yapıyor

TOKİ açık satış yoluyla konut satışı yapmayı sürdürüyor. Bu konutlar gerçekten konut ihtiyacı olan vatandaşlara satılmaktadır. Gelir şartı gibi kıstasları yerine getiren vatandaşlardan diğer şartlara da bakılarak başvuru alınmaktadır. Bu başvurular sonucunda da konutların kimlere satılacağı belli olmaktadır. 

ALT GELİR GRUBU İÇİN KONUT SATIŞI

TOKİ'nin Kırşehir Merkez'de Kındam Mahallesi'nde bulunan konut projesinde 258 adet konutun 68'i açık satış yoluyla satışa çıkarıldı. 2+1 büyüklüğünde olan bu konutlar ön şart olmadan, kura yapılmadan, başvuru önceliğine göre satışa çıkarıldı. Başvuruda bulunacak olan vatandaşlara konut seçme imkanınınj da tanınacağı bildirildi. 

KONUT FİYATLARI VE TAKSİT TUTARLARI

TOKİ'nin Kırşehir'deki projede satışa çıkardığı 2+1 konutların fiyatlarının 165 Bin TL ile 199 Bin TL arasında değiştiği bildirildi. Bu konutları satın almak isteyen vatandaşların konut satış fiyatlarının yüzde 12'sini peşin ödemeleri gerekecek. 

toki konut satış ödeme bilgileri

165 Bin TL'lik konutun peşinatı 19 Bin TL, 199 Bin TL'lik konutun peşinatı 23 Bin TL olarak açıklandı. Bu peşinat ödemelerini gerçekleştiren vatandaşlara 180 ay vade imkanı tanınacak. Buna göre 165 Bin TL fiyatı olan konut ayda 810 TL taksitle, 199 Bin TL fiyatı olan konut da ayda 975 TL taksitle satın alınabilecek.

ŞEHİT AİLELERİNE 240 AY VADE İMKANI

Konutları satın alan vatandaşlar ilk taksit ödemesine konutun teslim edildiği ayın sonrasında gelen ilk ayda ödeyecekler. Ayrıca bu konutlar şehit eilelerine, harp ve vazife malullerine ve bunların dulları ile yetimlerine yüzde 10 paşinat ile 240 ay vade imkanı ile satılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@