Ayda 958 TL Taksit Ödeyeceğim Diyen Emeklilere 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Halkbank'ta!

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen emeklilere Halkbank tarafından çok kritik bir kampanya düzenleniyor. Mutlu Emekli ihtiyaç kredisi kampanyası ile yüzde 1,55 faizle ihtiyaç kredisi Halkbank'ta.

Finans 13.02.2022 - 01:50 13.02.2022 - 01:50 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de dar gelirli vatandaşlar içerisinde en yüksek grubu emekli vatandaşlar oluşturuyor. Yaklaşık 13 milyon emekli vatandaşın büyük bir çoğunluğu bu sınıflandırmaya giriyorlar. Yüksek enflasyon döneminde emekli vatandaşlar geçimleri sağlamakta büyük bir güçlük çekiyorlar. Bütçelerde gelir gider dengesinin dağılması ile emekli vatandaşlar ek kaynak arayışı içerisine giriyorlar. Bu durumda olan emeklilere özel bir kredi kampanyası Halkbank'tan geldi. Halkbank emeklilere özel hangi emekli kampanyası ile hangi fırsatları sunuyor?

HALKBANK MUTLU EMEKLİ KAMPANYASI NEDİR?

Halkbank, Türkiye'de en çok emekli müşteriye sahip bankalar içerisinde başı çekiyor. Bundan dolayı da emeklilere yönelik çok sayıda kampanya düzenleniyor. Bu kampanyalardan birisi de ihtiyaç kredilerine yönelik oluyor. Bu kapsamda Halkbank tarafından emekli müşterilere çok uygun şartlarda ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu kampanyaya da banka tarafından Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası ismi verildi. 

Mutlu Emekli kampanyasının en önemli özelliği emekli müşterilere oldukça düşük faizle ihtiyaç kredisi verilmesi oldu. Müşteriler aylık yüzde 1,55 faizle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Bankaların normal kredi kampanyaları değerlendirildiğinde bu faiz oranı ile bir bankadan ihtiyaç kredisi çekmenin şu anda imkanı bulunmuyor. Böylesine bir faiz avantajını emekli müşterilerine sunan Halkbank böylelikle sağladığı nakit desteği ile bu müşterilerin bütçelerini normalleştirebilmelerine aracılık ediyor. 

Emekli müşterilere kampanya kapsamında ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde sağlanan tek imkan düşük faiz olmuyor. Emeklilerin ödeme güçlüğü içerisine girmesini istemeyen ve bu konuda bir kamu bankası hassasiyeti ile hareket eden Halkbank çeşitli ödeme kolaylıklarını da sağlıyor. Emekli müşteriler çektikleri ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerini kendi bütçelerine göre planlayabiliyorlar. 

Halkbank'ın emekli müşterilere sağladığı imkana göre çekilen ihtiyaç kredisi aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli şeklinde planlanıyor. Bu ödeme planlarından birisini tercih eden emekliler kullandıkları ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerinde sıkıntı yaşama ihtimallerini azaltıyorlar.

25 BİN TL EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank emekli ihtiyaç kredisi-1

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çeken emekliler bunu Mutlu Emekli kredi kampanyası kapsamında kullandıklarında aylık yüzde 1,55 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekliler bankaya kredi vadesi sürecinde her ay 958 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi için emeklilerden 131 TL kredi tahsis ücreti alındığı bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@