Ayder Yaylası Kentsel Dönüşüm ve TOKİ Projesi İçin İhale Süreci Tamamlandı!

Türkiye'nin göz bebeği doğal yaylalarında yaşanan çarpık kentleşme Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan Ayder'i katlettik açıklaması ile gündeme bomba gibi düşmüştü.

Emlak Haberleri 27.11.2019 - 12:26 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Türkiye'nin göz bebeği doğal yaylalarında yaşanan çarpık kentleşme Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan Ayder'i katlettik açıklaması ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Ayder salıncakları yasaklanırken çevre düzenlemesi için yapılan iki kritik ihale süreci tamamlandı.

Yapılan kaçak evler ve tesisler ile çevre katliamı yaşanan Ayder Yaylası için yürütülen çalışmalar sürüyor. Birgün Gazetesi tarafındnan yapılan habere göre Ayder Yaylası “Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası Yol ve Altyapı Yapım İşi” ihalesi tamamlandı. Ayder Yaylası'nı Kurtarmak İçin Devlet 31 Milyon Lira Harcayacak!Kamu İhale Kurumu tarafından yapılan açıklamalara göre “Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası Yol ve Altyapı Yapım İşi” ihalesi 6 Kasım tarihinde tamamlandı. İhaleyi Ofer Yapı İnşaat Şirketi 31 milyon liralık teklif ile kazanırken şirket ile 13 Kasım tarihinde sözleşme imzalandı. İmzalanan sözleşmeye göre işin süresi 200 gün olarak belirlendi. TOKİ Ayder Yaylası'na Termal Tesis Yapacak! Ayder Yaylası için yapılan bir diğer önemli proje de termal tesis projesi olarak öne çıkıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ayder Yaylası’na termal tesis inşa edilecek. Kurum tarafından 30 Eylül tarihinde Ayder Yaylası’na inşa edilecek olan termal tesis projelerinin, ‘mahal listeleri’ ve ‘teknik şartnamelerinin hazırlanması için’ yaklaşık 280 bin lira ödendi. 60 gün içerisinde imzalanan sözleşmeyle ihaleyi kazanan şirketler projelerini hazırlayarak teslim edecek. Bölge halkı tarafından yapılan ilk açıklamalara göre Ayder’de atıksu ve kanalizasyon çalışması da gerçekleştirilecek.Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@