Ayder Yaylası Salıncakları İçin 1 Eylül Son Gün!

Ayder Yaylası'nın en güzel noktasına yapılan salıncakların sayısı artınca ortaya oldukça kötü bir görüntü çıkmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un kaldırma talimatı sonrasında son tarih belirlendi.

GÜNDEM 17.08.2019 - 12:47 15.07.2021 - 00:14

Ayder Yaylası'nın en güzel noktasına yapılan salıncakların sayısı artınca ortaya oldukça kötü bir görüntü çıkmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un kaldırma talimatı sonrasında son tarih belirlendi.

İlk çıktığı dönemde Ayder Yaylası'nın eşsiz manzarasına karşı resim çektirmek isteyen kişilerden yoğun ilgi gören Ayder Yaylası Salıncakları zamanla getirdiği kazançla sayı olarak artış gösterince büyük bir çevre kirliliğine neden olmuştu. Bakan Murat Kurum Kaldırılacağını Açıklamıştı! Oluşan çevre kirliliği sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum söz konusu salıncakların kaldırılacağını açıklamıştı. Konu hakkında açıklama yapan Ayder Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Erdal Sarı, "Vatandaşın kendi tapulu arazisinde yaptığı salıncaklar da ilgi görünce sayısı hızla artmaya başladı. Artan talebe karşılık vermek için Ayder'in merkezinde herkes, kendi tapulu arazisinde turistlere salıncak hizmeti veriyor.Bir yanda istekler karşılanmaya çalışılırken bir yandan da çirkin görüntü ortaya çıktı. Bakan Murat Kurum'un Ayder'imizi ziyareti ile gündeme gelen bu konu ile ilgili ciddi adımlar atıldı. Eylülün başı itibarıyla burada çalışma yapılarak salıncaklar kaldırılacak. İlerleyen zamanlarda daha güzel çalışmalarla daha güzel bir pozisyona gelecektir.Yine turistlerimizi en güzel şekilde ağılayacağız. Turistlerin salıncak beklentisi ise yapılacak 'macera parkı' ile karşılanacak. Henüz yer tespiti yapılmadı; ancak her türlü aktivitelerle turistlere eğlenebilecekleri çok güzel alternatif sunulacaktır. Salıncakların doldurduğu bu alan ise yeniden turistlere bırakılacak. Kamulaştırma ile hak sahiplerine hakları teslim edilip kamulaştırılacak. Bu alanda yine horonlar oynanacak, yayla sakinliği sağlanacaktır" diyerek salıncakların en geç 1 Eylül tarihine kadar kaldırılacağını duyurdu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@