Ayder Yaylası'na Kurulan Salıncak Hakkında Vali Kemal Çeber Açıklama Yaptı!

Ayder Yaylası'na kurulan salıncak büyük tepki çekti. Sosyal medyada oluşan büyük tepki sonrası Rize Valisi Kemal Çeber konu hakkında açıklama yaptı.

EMLAK HABERLERİ 01.07.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Ayder Yaylası'na kurulan salıncak büyük tepki çekti. Sosyal medyada oluşan büyük tepki sonrası Rize Valisi Kemal Çeber konu hakkında açıklama yaptı.

Ayder Yaylası son dönemde sık sık kaçak yapılaşma ile gündeme gelirken şimdi de yaylaya kurulan dev salıncaklar tepki topladı. Konu hakkında açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber konunun tamamen belediyenin yetkisi dahilinde olduğunu söyledi. O Bir Kaçak Yapı Değil, Salıncak! Vali Çeber konunun doğrudan belediyenin yetki alanına girdiğini söyleyerek söz konusu salıncakların bir kaçak yapı olmadığına dikkat çekerek "Salıncak yapısı itibarıyla İmar Kanunu'na muhalefet eden bir yapı değildir. Sit alanı içerisinde sit kanununa uygunsuz da değil ama müthiş bir çirkinlik. Orada belediyemizin bu konuda gereğini yapması gerekiyor. Görev belediyemizin görevidir.Ayder Yaylası belediyenin bir mahallesidir. Yani o bir bina veya kaçak yapı değil. Neticede bir salıncak. Salıncaklar 2, 3 taneydi, millet geliyordu, keyifle sallanıyordu. Bunu gördük. Bu belki ciddi bir para kapısı olarak görüldü ama bana son 10-15 gündür müthiş bir serzeniş geliyor. Salıncakların meydana getirdiği tehlikeden, kirlilikten yakınılıyor, 'Yeşili göremez hale geldik' deniliyor. Hem belediyemiz hem salıncak sahibi arkadaşlarımız duyarlı olsun. Belediyemiz ile görüşsünler, gerekiyorsa belediyemiz onlara bir yer göstersin" diyerek belediyele çağrıda bulundu. Vali Çeber "Herkes Duyarlı Olsun" Konu hakkında herkesi duyarlı olmaya davet eden Vali Çeber "Hukuki anlamda arkadaşlarımız onlarla ilgili değerlendirmeleri yapıyor ama hepsine yetişmek mümkün değil. Bizim çok daha fazla işimiz var. Bu konuda herkesin desteğine ve yardımına ihtiyacımız var. Ne benim ne de benim kurumlarımın altından kalkabileceği bir durum bu. Herkes üzerine düşeni yapsın. Herkes mümkün olduğu kadar duyarlı ve hassas davransın"  dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@